× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

آخرین نماز در حلب

زندگی نامه و خاطرات جوان مومن انقلابی، مدافع حرم پاسدار شهید عباس دانشگر

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده:

صفحات کتاب : 176

کنگره : ‏‫‬‭BP52/66

دیویی : ‏‫‬‭297/998

کتابشناسی ملی : 6194841

شابک : ‏‫‭978-622-717771-8‬‬

سال نشر : 1399

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب آخرین نماز در حلب

معرفی کتاب آخرین نماز در حلب

کتاب آخرین نماز در حلب نوشته مومن دانشگر، زندگی نامه و خاطرات جوان مومن انقلابی، مدافع حرم پاسدار شهید عباس دانشگر است. شهدای مدافع حرم همچون ستارگان، نه تنها در ایران، بلکه در جهان اسلام می درخشند و نورافشانی می کنند و زمینه ظهور و رهایی از ظلم و ستم را فراهم می کنند.

چند صباحی از شهادت جوان مؤمن انقلابی، مدافع حرم، پاسدار شهید عباس دانشگر نگذشته بود که دوستانش وصیّت نامه، دل نوشته ها، نامه ها، و دستورالعمل عبادی و ورزشی او را در فضای مجازی منتشر کردند. هم زمان سردار حمید اباذری، جانشین محترم فرماندهی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) نیز به خاطر ویژگی های بارز این شهید دهه هفتادی، او را به عنوان نمونه یک جوان مؤمن انقلابی معرفی کرد.

این توصیف باعث شد تا پدر این شهید بزرگوار به جمع آوری این کتاب بپردازد.

بخشی از کتاب آخرین نماز در حلب

عباس دانشگر در اواخر مهرماه ۱۳۹۱ فعالیت خود را در کانون «اندیشهٔ مطهر» و نیز بخش مستندسازی مرکز شهید آوینی آغاز کرد و مدتی نیز به عنوان دبیر مشاوران جوان فرماندهی در دانشگاه فعالیت می کرد. او در اواخر بهار ۱۳۹۲ در دفتر سردار اباذری مشغول به کار شد.

عباس با استفاده از فضای معنوی دانشگاه و با مطالعهٔ بسیار، موفق شد بنیه های اعتقادی و اخلاقی خود را روزبه روز مستحکم تر کند و محیط کار، نوع مسئولیت خطیر، و رفتن به مأموریت های فراوان به همراه سردار اباذری، با وجود سن کم از او مردی دلاور ساخت.

از دست نوشته های مناجات گونهٔ او با خداوند متعال برمی آید که در او تحولی درونی رخ داده بود و پیوسته خود را در محضر خدا می دید و از اعمال روزانهٔ خود حساب می کشید. عباس تا قبل از شهادتش دو بار در پیاده روی اربعین در کربلا شرکت کرد و چندین بار برای تعالی روح خود به قم و مشهد مقدس مسافرت کرد.

او در ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۴ دخترعموی خود را به همسری برگزید و عقد موقتی بین آن ها خوانده شد. چند صباحی از دوران نامزدی آن ها نگذشته بود که عباس عزم سفر به سوریه کرد و سرانجام برای مبارزه با دشمنان تکفیری در ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ به جبههٔ مقاومت در سوریه پیوست. شرایط دشوار منطقه سبب شد که او پس از پایان دورهٔ مأموریتش، ماندن را بر بازگشت به ایران ترجیح دهد و هفت روز سخت را در کنار هم رزمانش در جبههٔ مقاومت بگذراند. آخرین مسئولیت او در حلب سوریه، فرماندهی گروهان بود.

او سرانجام عصر روز ۲۰ خردادماه ۱۳۹۵ در حالی که بیست وسومین بهار زندگی اش را می گذارند، در روستای هویز در حومهٔ جنوبی شهر حلب سوریه با موشک تاو آمریکایی به شهادت رسید.

فهرست

پیشگفتار زندگینامۀ شهید مقدمه بخش اول: اهمیت به یک مستحب مؤکد مجموعه خاطراتی از شهید دربارۀ اهمیت دادن به نماز اول وقت بخش دوم: رفاقت آسمانی مجموعه خاطراتی دربارۀ نقش دوست شهید دوستی با شهیدان پله های دوستی منتخب دلنوشته هایی برای شهید آخرین نماز در حلببخش سوم: سخن بزرگان دربارۀ شهید بخش چهارمنوشته های شهید وصیتنامه وصیتنامۀ دوم شهید به خانوادهاش دلنوشته های شهید یادداشت های شهید نامه ها نامه هایی برای همسرش (از سوریه) نامۀ عباس به پسردایی اش صوت ضبط شده نشانی مزار مطهر شهید بخش پنجمآلبوم تصاویر

کتاب‌الکترونیکی

10,000 تومان

حجم : 16.9 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 164