× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

احیای حادثه کربلا

اربعین در حادثه ی کربلا یک شروع بود؛ یک آغاز بود

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده:

مجموعه اثر : اربعین در حادثه ی کربلا یک شروع بود؛ یک آغاز بود

صفحات کتاب : 80

کنگره : ‏‫‬‭BP41/5‏‫‭

دیویی : ‏‫‭297/9534

کتابشناسی ملی : 5408686

شابک : 978-600-8857-71-6

سال نشر : 1398

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب احیای حادثه کربلا

معرفی کتاب احیای حادثه کربلا

کتاب احیای حادثه کربلا؛ اربعین در حادثه ی کربلا یک شروع بود؛ یک آغاز بود از کتاب های مجموعه شش جلدی سرآغاز نشر شهید کاظمی است. این مجموعه الگوی مفهومی پیاده روی اربعین از نگاه مقام معظم رهبری است. در سال های اخیر جمعیت حاضر در مراسم پیاده روی اربعین در عراق در صدر یکی از بزرگترین اجتماعات مسالمت آمیز جهان قرار گرفته است. در این سال ها بحث کاروان و موکب های خدمات رسانی اربعین بسیار داغ بوده و از طرفی توسعه خدمات به زائران را موجب شده است؛ اما لزوم هدایت این موکب ها و خادمان در جهت صحیح و موازی با موازین علمی و مکتبی حادثه اربعین از اهمیت بالایی دارد.

درباره مجموعه سرآغاز با توجه به گسترش فعالیت های سخت افزاری اربعین الگوی مفهومی پیاده روی اربعین از نگاه مقام معظم رهبری نقشه جامع برای استفاده حداکثری از ظرفیت پیاده روی عظیم اربعین است و معظم له برای پیاده روی اربعین ۶ مأموریت اصلی را تعیین نموده اند که عبارتند از کتاب وحدت، کتاب احیای حادثه کربلا، کتاب مبارزه حق علیه باطل، کتاب حادثه پیاده روی اربعین و کتاب الگوسازی که هر کدام در یک جلد گرد آوری شده است.

گزیده کتاب احیای حادثه کربلا

مهم‌ترین دلیل بزرگداشت اربعین سید‌الشهدا(س): روایت مرسله‌ای از امام عسکری(ع) است که فرموده است: نشانه‌های مؤمن، پنج چیز است که یکی از آنها زیارت اربعین است. افزون بر این، امام صادق(ع) زیارت اربعین را تعلیم داده است که در آن به بزرگداشت اربعین تصریح شده است؛ اما درباره منشأ اهمیت اربعین در منابع کهن شیعه، باید گفت که به این روز از دو جهت توجه شده است.

یکی از جهت بازگشت اسرا از شام به مدینه و دیگری به سبب زیارت قبر سیدالشهدا(ع) توسط جابر بن عبدالله انصاری. شیخ مفید، شیخ طوسی و علامه حلی (قدس سره) دراین باره می‌نویسند: روز بیستم صفر روزی است که حرم امام حسین(ع)، از شام به سوی مدینه بازگشتند.

برچسب ها

امام حسین (ع)

کتاب الکترونیکی

10,000 تومان

حجم : 2.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 80