× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

یک آسمان پرستو

زندگی نامه سردار شهید مرتضی مفاخری

ناشر: 27 بعثت

نویسنده:

صفحات کتاب : 304

کنگره : PIR8361‭‬ ‭/ص8‏‫‬‮‭ی8 1397

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 5465367

شابک : 978-600-7472-75-0

سال نشر : 1397

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب یک آسمان پرستو

یک آسمان پرستو

زندگی نامه مستند شهید مرتضی مفاخری از فرماندهان دفاع مقدس، با قلم فاطمه مصلح زاده و بر اساس تحقیق زهرا زمانی در این کتاب روایت شده است. از ویژگی های این اثر روایت اول شخص است که از زبان شهید مفاخری نوشته شده و لطف خواندنش دوچندان شده است. لحظه شهادت از زبان خود شهید، یکی از جذاب ترین قسمت های کتاب است که خواننده در هرلحظه اش با شهید همراه می شود، اما در آخر از معراج جا می ماند.

شهید مرتضی مفاخری معاونت گردان عمار لشکر ۲۷، معاونت گردان «حضرت قاسم (ع)» لشکر ده «سیدالشهدا(ع)» و معاونت گردان سلمان تیپ ۶۶ هوابرد را برعهده داشت. این کتاب از کودکی تا شهادت این شهید بزرگوار را روایت کرده و فراز و فرود هایی را که در طول زندگیش تجربه کرده به تصویر کشیده است.
هدف از نگارش این کتاب در حقیقت بیان تصویر واقعی زندگی «شهید مرتضی مفاخری» به دور از هر گونه کلیشه و بزرگ نمایی است.

این کتاب چهار فصل دارد. فصل نخست از کودکی تا نوجوانی شهید را در برمی گیرد، فصل دوم حضور و زندگی شهید در گردان عمار را روایت می کند که اولین گردانی است که به آن پیوسته. فصل بعدی هم به پیوستن شهید به لشکر۱۰ «سیدالشهدا (ع)» و جنگ با دشمن می پردازد و در نهایت آخرین فصل، فعالیت های وی را در گردان سلمان تیپ ۶۶ هوابرد ترسیم کرده است.

فهرست

سخن ناشریادداشت نگارندهفصل اول (از کوچه های اختیاریه تا کوه های کردستان)فصل دوم (زندگی با گردان عمار)فصل سوم (ماندن در تهران ومبارزه)فصل چهارم (تشکیل تیپ هوابرد)منابعتصاویر

کتاب‌الکترونیکی

13,500 تومان

حجم : 41.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 280