× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

هفت اورنگ

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

گوینده: امیرعباس توفیقی

تصویرگر: امیر شعبانی پور

مجموعه اثر : قصه های شیرین ایرانی

صفحات کتاب : 215

کنگره : PIR7943‭‬ ‭/ب54‏‫‭ه‍7 1388

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 1‎9‎2‎3‎2‎4‎3

شابک : 978-964-506-907-8

سال نشر : 1388

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب هفت اورنگ

جعفر ابراهیمی (شاهد) از نویسندگان طرح بازنویسی شاهکارهای ادبی در انتشارات سوره مهر داستان های کتاب هفت اورنگ جامی را با زبان و فضایی طنزآلود برای مخاطب کودک و نوجوان بازنویسی کرده است.

بازنویسی هفت اورنگ برای کودکان دشوار است چرا که داستان های این کتاب در قالب 4 تا 5 بیت بیشتر نیستند و نیاز به افزودن شخصیت هایی در خلال داستان وجود دارد، اما نباید این پرداخت ها و افزودن ها روال قصه را نیز مختل کند.

داستان های کتاب هفت اورنگ در خود طنزی تلخ دارند که ابراهیمی سعی کرده است آن را در بازنویسی حفظ و برخی موارد نیز به طنزی شیرین نزدیک کند چرا که کودکان زبان طنز را دوست دارند.

گزیده ای از کتاب هفت اورنگ:

روباه گفت: «عجله نکن. حالا می گویم چه طوری کمکت می کند! تو گفتی که وقتی خیلی خسته می شوی و از پا در می آیی و زمین می خوری، صاحبت شلّاقت می زند و نمی گذارد که کمی استراحت کنی؛ درست است؟»

شتر گفت: «آری، درست است!»
روباه گفت: «حالا درسی به تو می دهم که اگر خوب آن را یاد بگیری، بعد از این بارت سبک می شود و این قدر عذاب نمی کشی! ولی باید خوب به حرف های من گوش کنی و هر چه که می گویم، خوب یاد بگیری و به آن عمل کنی. تو بعد از این، به جای آن که در خشکی خسته بشوی و از پا در آیی و به زمین بیفتی، باید در وسط رودخانه از پای در آیی و توی آب بیفتی!»

فهرست

شاعر شعرهای نوشتر ضعیف و لاغرخر پیر و لنگسه دوستحاکم عادل و مهربانداستان خرس و دوجوانشناگرکلنگ و باز شکاریسگ زیاده خواههم مرغ و هم شترشاعری که بعد از خواندن شعرش گریه کردمعرفی کتاب

برچسب ها

صوتی

18,000 تومان

حجم : 332.7 مگا بایت

مدت زمان : 290 دقیقه

کتاب الکترونیکی

13,500 تومان

حجم : 6.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 120