× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

راه و رسم دانشجویی

داستان پردازی ساده از عالم دانشجویی

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده: ,

صفحات کتاب : 280

کنگره : ‏‫PIR8362‭‬‭ /ج6852‭ر2 1395‍‬

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62‬‬

کتابشناسی ملی : 4383377

شابک : ‫‬‮‭978-600-8200-45-1

سال نشر : 1398

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب راه و رسم دانشجویی

راه و رسم دانشجویی 

 داستان پردازی ساده از عالم دانشجویی 

 کتاب راه و رسم دانشجویی؛ داستان پردازی ساده از عالم دانشجویی نوشته محمدرضا نجفی و زهرا صادق نیا کتاب برگزیده اولین جشنواره ملی کرسی های آزاداندیشی است. این کتاب برای آگاه سازی دانشجویان به مسائل مهم دوران دانشجویی و حاشیه های آن نوشته شده است.

دانشجویان وقتی وارد دانشگاه می شوند از خیلی مسائل بی اطلاع اند. نمی دانند که ممکن است بی انگیزه شوند، نتوانند وظایفشان را تشخیص دهند، اعتقاد قلبی شان را به حل مشکلات و موفقیت از دست بدهند، نسبت به آینده شان دچار ابهام شوند، اعتمادبه نفس خود را از دست بدهند، جذب حواشی دانشگاه و مسائل سیاسی و ... شوند، گسست معنوی و اخلاقی پیدا کنند یا دچار تقلیدهای کورکورانه شوند.

نویسندگان این کتاب در نگارش آن بیش از یک سال وقت صرف کرده و از صاحب نظران و مشاوران کمک گرفته اند.

کتاب راه و رسم دانشجویی تلفیقی از سبک زندگی اسلامی و نکات مشاوره ای در قالب داستان های جذاب و شنیدنی و سرشار از ضرب المثل ها و کنایات ادبی است.

از آنجا که داستان واره بودن این اثر می تواند مخاطبان بیشتری را به خود جذب کند، بیشترین تلاش ها برای تناسخ و تناسب شخصیت ها و توصیف صحنه ها صورت گرفته تا قالب این نوشته، هنری شود و مخاطب احساس نکند با کتابی صرفاً علمی روبه روست که قصد دارد انگارهٔ ذهنی او را متحول کند؛ بلکه دانشجو با خواندن این داستان های هنری، ناخودآگاه آداب زندگی دانشجویی را می آموزد و به این نتیجه می رسد که می تواند از مصادیق شخصیت های مطلوب باشد و البته اگر حواسش را هم جمع نکند، ممکن است مصداقی از شخصیت های ناموفق شود.

فهرست

پیشگفتارنکاتی چند در باب این کتابپیش از دانشگاهاحمد، نازپرورده ناکامبهنام، عشق مدرکمصطفی، مأنوس با کتابسبحان، رفیق همه فن حریفخانم قاسمی و راه ناتمامحامد و جواد، مؤذنان بیدارهم اتاقی مصطفی، غرق در موبایلطاها، آخر بصیرتبهروز، مفتخر به دهاتی بودن مرتضی، غرق در هدف رامین، تافته جدا بافته صادق و قضاوتهای ما سیاوش، طعمه کنجکاو ی ها محسن، ماحصل یک اردوی جهادی خانم سعیدی، ایستاده در غبار کامران و افراط در رفاقت مهدی، زرنگتر از همه مسعود و ایمان، نمادهای افراط و تفریط میثم، عشق ورزش کامبیز و مجید، ضدّونقیض میلاد، مشتاق ازدواج فرزاد، مرد عمل خانم شمشادی، آب زیر کاه و خاطره ای از خودفهرست موضوعات مشاوره ای فهرست ضرب المثلها و کنایات به کاررفته فهرست منابع

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

15,000 تومان

حجم : 9.3 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 280