× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

حوالی روشن صدا

زمانه و زندگی حسین اسرافیلی

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده:

صفحات کتاب : 204

کنگره : PIR7953‭‬ ‭/س55ی7 1397

دیویی : 8‮فا‬1/62‬‬

کتابشناسی ملی : 4705941

شابک : 978-600-8857-26-6

سال نشر : 1397

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب حوالی روشن صدا

معرفی کتاب حوالی روشن صدا

کتاب حوالی روشن صدا نوشته حسین قرایی است این کتاب زمانه و زندگی حسین اسرافیلی است. کتاب حوالی روشن صدا مصاحبه است و در آن حسین اسرافیلی از زبان خودش زندگی اش را تعریف می کند. او که یکی از چهره های تاثیرگذار ادبی پس انقلاب است در کتاب حوالی روشن صدا خودش را از نگاه خودش برای خواننده بازگو می کند.

نویسنده (قرایی) با استاد اسرافیلی، از کودکی تا امرو­ز که در مرز شصت و شش سالگی است، به گفتگوی سی ساعته نشسته است. آقای اسرافیلی در این مصاحبه طولانی از خاطرات درباره پدر و مادرش از مشروطه در تبریز و سؤالی که از آیت الله مکارم شیرازی می پرسد و استخدام در نیروی هوایی موارد و موضوعات را شروع می کند.

اسرافیلی از نحوه شکل گیری حوزه هنری در سال 58 روایت مفصلی دارد، از این که یوسف علی میر شکاک در روزنامه جمهوری اسلامی با او مصاحبه می کند. این که فرج الله سلحشور قاری جلسات بود. تا روزی که سید حسن حسینی می گوید؛ «لوزه حوزه عمل می خواهد».

فهرست

فصل اول: زمانه و زندگی ما یونجه خوردیم و مشروطه گرفتیم در را باز کنید تا از درخت توت میوه بچینند! زنده زنده شکم دایی مادربزرگم را پاره می‌کنند! چهل طوطی پای مادر را می‌بوسیدم بچه‌ها به‌خاطر لهجه ترکی مرا دست می‌آنداختند نمره ثلث اول، بیست عضو گروه جوانان مسجد سبحان بودم استخدام نیروی هوایی شدم همیشه ادبیات! مجله مکتب اسلام برایم ارسال می‌شد شعار می‌دادیم. فرمانده‌مان را کتک زدم. نقاشی‌ام خوب بود ازدواج استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی امام(ره) ذخیره خدا برای روزگارِ ما امام می‌گفت: شاه باید برود حوزه‌ی هنری حظیرة القُدس مهرداد اوستا اوستا؛ استاد همه ما رفتن از حوزه‌ی هنری لوزه حوزه عمل می‌خواهد دفتر شعر جوان بفرمایید. سرمایه دارانِ الان، همان مح تکران زمان جنگ هستند. شهید صالح الریاشی احمد قصیر سفر به لبنان ایران، یاور ماست. سیدحسن نصرالله اهل «مقاومت» هستم. دوستی با سیدحسن حسینی دیگر این‌جا تشریف نیاورید! کاریجملاتور قیصر امین‌پور بیماری ساعد باقری سیدعلی موسوی گرمارودی شعر خوانی گرمارودی در میدان آزادی مجله پیام انقلاب احمد زارعی به‌شدت ولایی بود فصل دوم: نمونه اشعار مثنوی‌ها اشارات چشم چارپاره‌ها پاسدار فردا خلوتی با شهیدان تولد در میدان شهر من، خرمشهر چه کسی گفت؟ باز می‌خواند کسی... تشییع جان غربت جنون تسلیم سینه سوز ترن باغ خیال ازکتاب باران آرزوها را خیس می‌کند در بهار اشعار ترکی فصل سوم: در حدیث دیگران از تولد در میدان تا «باران آرزوها را خیس می‌کند» رضا اسماعیلی از طلاییه و سوسنگرد تا پشت دیوارهای خانه حمیدرضا شکارسری فصل چهارم: به روایت تصویر

کتاب الکترونیکی

12,000 تومان

حجم : 3.4 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 208