× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

درنگی در نجف

سفرنامه اربعین حسینی

ناشر: 27 بعثت

نویسنده:

ویراستار: سجاد محمدی

صفحات کتاب : 270

کنگره : ‏‫‭DS70/65‭‏ /ک8‬‏‫‭د4 1395‬

دیویی : ‏‫‭‬‮‭915/675044

کتابشناسی ملی : 4555700

شابک : 978-600-7472-51-4

سال نشر : 1395

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب درنگی در نجف

نگارنده در سرفصل هایی مانند «پیش از آغاز»، «وقتی برای تفکر»، «دیوانه ها آدم به آدم فرق دارند»، «لباس نوکری»، «در خانه مولا»، «اینجا کربلاست»، «صبحی در چای خانه» سفر معنوی خود به کربلا را روایت کرده است.

نگارنده با نثر صمیمی، در معرفی کتاب آورده است: «اما کمی درباره کتاب. سعی کرده ام فارغ از اصول سفرنامه نویسی که چیز چندانی هم از آن نمی دانم، فقط روایتی روان و تصویری شفاف از لحظه لحظه حضورم در این سفر معنوی به عنوان یک «زائر» و «خادم» ارائه کنم.

اما خودم را در لحظات ثبت خاطرات و در فرآیند بازنویسی متن، به رعایت اصول ملزم کردم که برخی از آن ها عبارت اند از ثبت خاطرات «در لحظه»، توجه به عنصر «مشاهده» در ثبت و بازنویسی اطلاعات و تکیه بر آن، استفاده از نقشه راه ها و مکان ها در زمان بازنویسی متن، برای دوری از ارتکاب اشتباه در بیان اطلاعات مرتبط، تحقیق از منابع اینترنتی زمان بازنویسی، برای برخی توضیحات پانویس ها، به «مشاهده» به عنوان اصیل ترین و اصلی ترین عنصر در ثبت و بازنویسی خاطراتم باور داشتم و آن را با وجود نواقص احتمالی اش، اساس کارم قرار دادم.»

جواد کلاته در تدوین کتاب از تعدادی عکس استفاده کرده است تا نوشته هایش در کنار تصاویر زنده بنماید.


گزیده ای از کتاب درنگی در نجف:
تا ایستادم برای نماز، حسن یک لیوان آب آورد گذاشت کنارم. من به او گفته بودم تشنه هستم، اما نگفته بودم آب می خواهم. حتی گفتم دفعۀ قبل به عمد آب نخورده ام. نمی دانم چرا این کار را کرد! بعد از سلام نماز، رفتم لیوان آب را گذاشتم کنار خروجی بالاسر حضرت، زیر جعبه مهرها.

اما این ماجرای تشنگی ها خیلی برایم عجیب شده بود. دفعه قبل نمی دانستم باید چه کار کنم. کلی با خودم کلنجار رفتم و عاقبت تشنه از حرم حضرت عباس علیه السلام رفتم بیرون.

فهرست

پیش از آغاز یادم نمی رود مثل همیشه، هول هولی چشمهایی بغض آلود وقتی برای تفکر امامزاده صالح بعد از چهار سال دو کراج و نصفی از بدره تا نجف« دیوانه ها آدم به آدم فرق دارند » آشپزخانه، موکب، سوله مثلِ اسمش، کریم اِفهم یا فلان... یک تکرارِ دقیقتر کنار تربت قاضیِ بزرگ لباس نوکری آن روحانیِ خودمانی در خانۀ مولا با مسجد کوفه کیکِ تلخ چند رکعت اشتباهی اینجا کربلاست... نامِ پُرهیبت او... ذره ای اشراق جایی در نزدیکی کارزار یک روز کاری در خط بسته بندی زیارت با طعم وحشت یک روز پُرکار دوباره کربلا دوازده ساعت راه بعد از عمود سخت تر از آن دوازده ساعت گذرنامۀ حمام صبحی در چای خانه اندر فواید خرما آن شب به یادماندنی خسته از غذای تکراری مقام دو امام زیارت آخر پس از پایان

کتاب‌الکترونیکی

7,000 تومان

حجم : 8.5 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 208