× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

لحظه های عاشقی

نیم نگاهی به زندگی و اوج بندگی سردارشهیدمحمد شیخ بیگ

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده:

ویراستار: فهیمه اسماعیلی

مجموعه اثر : اوج بندگی

صفحات کتاب : 168

کنگره : DSR1626‭‬ ‭/ف33‏‫‬‭ھ8 1397

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 5500724

شابک : 978-600-8857-78-5

سال نشر : 1397

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب لحظه های عاشقی

معرفی کتاب لحظه های عاشقی

نیم نگاهی به زندگی و اوج بندگی سردار شهید محمد شیخ بیگ


شهید محمد شیخ بیگ را کسی می تواند توصیف کند که خفقان، رعب و وحشت طاغوت پهلوی و ساواک را درک کرده و فریاد، خشم و اعتراض این شهید عزیز و فعالیت های شجاعانۀ او را دیده یا شنیده باشد. شجاعت، جسارت و طوفان درون شیخ بیگ در زمان ستم شاهی در کرمان زبانزد و کم نظیر بوده است. در زمان طاغوت یک پاسبان عادی از نیروهای شهربانی بر بخش بزرگی از شهر و بازار و خیابان حکومت می کرد و شهید شیخ بیگ حتی در زندان و با دستان بسته، همۀ آن ها و فرماندهان و رؤسایشان را تحقیر می کرد و ذره‎ای ترس به دل راه نمی داد.

مرور زندگی شیخ بیگ ثابت می کند که این شهید عزیز یکپارچه آتش بود، برای اسلام می سوخت و آرام و قرار نداشت.
شیخ بیگ در تمام زندگی نسبتاً کوتاهش، چنان کار و تلاش و خدمت کرد که گویی ثانیه به ثانیهٔ عمرش را شمارش می کرده و نگران اتمام وقت بوده است. بنیۀ مذهبی و رشد اعتقادات و باورهای شیخ بیگ میراث پدر و مادری دین دار و مسلمان بود که قوی ترین طوفان ها بدان آسیبی نرساند.
زندگی شیخ بیگ سراسر جهاد بود و مزد این جهاد را در چهارمین روز آذر سال ۱۳۶۵ با شهادت گرفت و مهمان سفرۀ اباعبدالله الحسین(ع) شد.

فهرست

شهادت و اوج بندگی در کلام حضرت امام خمینی قدس سره شهادت در کلام حضرت امام خامنه ای حفظه الله مقدمه فصل اول: دوران کودکی و نوجوانیفصل دوم: ورود به فعالیت های انقلابیفصل سوم: دستگیری و ورود به زندان فصل چهارم: پیروزی انقلاب، آزادی، فعالیت در سپاه و شهادتفصل پنجم: مستندات، نامه، وصیت نامه و تصاویر شهید محمد شیخ بیگ

کتاب‌الکترونیکی

10,000 تومان

حجم : 19.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 168