× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

در هاله ای از غبار

یادواره سی امین سالگرد اسارت سردار جاوید نشان حاج احمد متوسلیان و سه یار همراهش

ناشر: نشر صاعقه

نویسنده:

ارائه دهنده: 27 بعثت

صفحات کتاب : 207

کنگره : DSR1626‭‬ ‭/م25‏‫‬‭ب۲ 1393

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 2819317

شابک : 978-600-93225-0-3

سال نشر : 1393

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب در هاله ای از غبار

متوسلیان در چهاردهم تیر سال 1361 توسط عوامل صهیونیست ها در لبنان به اسارت درآمد و تا امروز خبری از او به دست نیامده است. این کتاب راوی محور و در 22 فصل نوشته شده است. زندگی متوسلیان در این اثر از دوران کودکی تا زمان اسارتش در چهاردهم تیر ماه سال 1361 دنبال می شود.

در نگارش این اثر تلاش شد تا با راویانی صحبت شود که تاکنون کمتر از حاج احمد متوسلیان سخن گفته اند. مانند منصور کوچک محسنی، صیف الله منتظری و محسن رفیق دوست و برخی از اعضای خانواده وی که خاطرات جدیدی را بیان کردند. برای جذابیت بخشیدن به اثر 47 صفحه مصور گنجانده شده که شامل 80 عکس با شرح تصاویر است. مخاطب با دیدن تصاویر و خواندن این شرح به ماجراهای کتاب پی خواهد برد.

«هاله ای از غبار» اولین کتاب از مجموعه کتاب های 27 در 27 است که به روایت زندگی و خاطرات بیست و هفت فرمانده از فرمانده هان لشکر 27 محمد رسول الله می پردازد.
این اثر را می توان اولین کتابی دانست که به صورت کامل و مجزا به بازگویی زندگی حاج احمد متوسلیان پرداخته است، ولی باز هم نمی توان گفت که در این راستا حق مطلب ادا شده، چراکه ابعاد شخصیتی این سردار سپاه به خوبی واکاوی و بیان نشده و بهتر بود در کنار وقایعی که از زندگی متوسلیان و حضورش در جبهه جنگ بیان شده، خاطرات پیش از انقلاب و دوران دانشجویی او بیشتر مورد کنکاش و واکاوی قرار می گرفت.

با وجود این، «در هاله ای از غبار» مستند تحقیقی و سرگذشت پژوهی است و اسناد، روایات و گفته های اطرافیان و نزدیکان متوسلیان را شامل می شود، به گونه ای که هرکس درباره ایشان خاطره یا حرفی داشته در این کتاب از آن استفاده شده است.

فهرست

سخن ناشر به جای مقدمه ی مؤلف بچّه ی محله ی سیّداسماعیل زندانی فلک الافلاک با گردانِ 2 در کردستان کارشکنی لیبرال ها به سوی مریوان دلسوز مردم قول و قرار کنار کعبه احمد و محسن ناجی دشت عبّاس فرماندهانِ محور سلمان و محرّم نبرد در دشت طاهری مصاف در دژ مرزی مغزهای خسته طرحی برای آزادسازی خرّمشهر آزاد شد به سوی کرانه های مدیترانه زباله دانی به اسم "زبدانی" زیارت رأس الحسین(علیه السلام) راه قدس از کربلا می گذرد من فردا به بیروت می روم عکس ها و اسناد

کتاب‌الکترونیکی

8,000 تومان

حجم : 1.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 207