× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

والی دادگر

قصه ای از زندگی پهلوان اسد کرمانی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

تصویرگر: مهیار چاره جوی

مجموعه اثر : پهلوانان

صفحات کتاب : 32

کنگره : ‏‫PN6790‭ /‮الف‬93‏‫‬‭ع46 1398

دیویی : 741/5955

کتابشناسی ملی : 5591244

شابک : ‏‫‬‭978-600-03-2917-4

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب والی دادگر

کتاب والی دادگر قصه ای از زندگی پهلوان اسد کرمانی

کمیک استریپ یا داستان مصور، یکی از محبوب ترین قالب های هنری دنیاست . مردم بسیاری در جهان، برای خریدن، دیدن و خواندن کمیک استریپ ها شوق دارند و قهرمان های بزرگ زندگیشان از دل این قصه های مصور می آیند.


گزیده ای از کتاب والی دادگر

پهلوان اسد خراسانی از امرای بزرگ شاه شجاع محسوب می شد. او مردی خوشرو، نیک سیرت و زاهد بود. روزی از روزهای زمستان در صبحی سرد شاه شجاع او را دید که او در حالِ کندن یخ های حوض بود. شاه شجاع پرسید که چه می کند، پهلوان پاسخ داد یخ می شکند تا وضو سازد. شاه از این همه دلبستگی مذهبی پهلوان خوشش آمد و گفت: کسی که در دین به این متانت، مجد و مردانه باشد، میتوانی بدانی در دنیا چگونه خواهد بود.

پس شاه شجاع امارت کرمان را به پهلوان اسد سپرد. مساوات و عدالت او در کرمان باعث شد تا کینه و کدورت اطرافیان شاه شجاع، از جمله مخدوم شاه مادر شاه شجاع، که دنبال حفظ منافع خود در کرمان بودند، بر او بیش از گذشته شود.

این عداوت به آنجا رسید که شاه را ترغیب کردند تا پهلوان را از حکومت خلع سازد. اما این امر سبب شد تا پهلوان قیام خود را علنی سازد و بر شاه شورش کند. روایت زیر بخشی از زندگی این پهلوان ایرانی است که مجبور به مقابله با شاه شجاع شد.

کتاب‌الکترونیکی

7,500 تومان

حجم : 4.6 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 32