× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

ناجی کاروان

قصه ای از زندگی پهلوان عبدالله

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

تصویرگر: مهیار چاره جوی

مجموعه اثر : پهلوانان

صفحات کتاب : 31

کنگره : PN6790‭‬ ‭/‮الف‬93‏‫‬‭ع45 1398

دیویی : ‏‫‬‭[ج]‏‫741/5955

کتابشناسی ملی : 5591241

شابک : ‏‫‬‭978-600-03-2916-7‬

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب ناجی کاروان

کتاب ناجی کاروان قصه ای از زندگی پهلوان عبدالله

کمیک استریپ یا داستان مصور، یکی از محبوب ترین قالب های هنری دنیاست . مردم بسیاری در جهان، برای خریدن، دیدن و خواندن کمیک استریپ ها شوق دارند و قهرمان های بزرگ زندگیشان از دل این قصه های مصور می آیند.


گزیده ای از کتاب ناجی کاروان

از روزگار رفته بر پهلوانان نامیِ ایران جز اندکی نقل نشده است. حکایت پهلوان عبداالله از زمره چنین روایت هایی است. از گذشته او جز پیشه پهلوانیِ پدرانش ذکری به میان نیامده و همینقدر نقل است که او بزرگمردی بوده زاده اصفهان، که در اواخر دوران صفوی زندگی می کرده است.

به دلیل پایگاه محکم شیعیان در دوران صفویه، عبداالله، که همچون پدرانش به آیین و مرام مولای متقیان حضرت علی (ع) اعتقاد داشته، فرصتی مناسب مییابد تا به همراه یارانش در بسط این مکتب تلاش نماید.

از این رو، در کنار مهیا ساختن چندین گود و زورخانه در نقاط مختلف ایران، کاروان زائران خانه خدا و عتبات عالیات را حمایت و امنیت آنان را در برابر راهزنان تأمین مینموده است. آوازه رشادتهای عبدالله، در مواجهه با غارتگران، چنان بود که تا مدتها پس از مرگش، هیچ راهزنی جسارت حمله به کاروانی را که نام عبداالله بر آن بود، نداشت.

مشهور است عبدالله از زورآزمایی به جهت خودنمایی در میان جمع دوری میکرد و تا میانسالی که به کل زورآزمایی را کنار نهاد، کسی نتوانست پشت او را به خاک برساند. داستان کتاب ناجی کاروان از جمله حکایات مثال زدنی زندگی این پهلوان است.

کتاب‌الکترونیکی

7,500 تومان

حجم : 4.6 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 32