× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

به سوی میمک

ناگفته هایی از اولین پیروزی ایران در جنگو خاطرات سیاسی و اجتماعی

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

صفحات کتاب : 312

کتابشناسی ملی : 3773292

شابک : ‏‫‭978-600-03-0047-0‬‭‬

سال نشر : 1394

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب به سوی میمک

کتاب «به سوی میمک» درباره خاطرات علی کرم محمدیان از نبرد میمک است. نبرد میمک یک نبرد نبود، یک حماسه بود؛ نه تنها حماسه عشایر خزل و تیپ 1 زرهی، بلکه نمادی از حماسه عشایر و بسیج و نیروهای نظامی ایران بود. در آغاز این حماسه سرنوشت ساز شجاع مردان رشید ایل به همراه برادران ارتشی خود به قلب دشمن نفوذ کردند و با پایمردی و مقاومت بی بدیل دشمن را به زانو درآوردند.

از مقدمه نویسنده:
انقلابیون واقعی با این اعتقاد و بینش که انقلابی بودن کافی نیست، بلکه انقلابی ماندن شرط است، بر سر پیمانی که با امام و انقلاب بسته بودند ماندند و همه مشکلات و نارسایی ها و نامهربانی ها را به جان خریدند و دفاع از انقلاب اسلامی را رها نکردند و عقب ننشستند و نخواهند نشست. گرچه لازم است آیندگان این دست مسائل را بدانند. زیرا باید بدانیم تا بمانیم.

با این تفکر و اعتقادات و با استمداد از درگاه باری تعالی و با توجه به اصرار دوستان و خیراندیشان تصمیم گرفتم که در جهت پاسداشت خون های پاک شهدای فتح میمک و استقامت و پایمردی فاتحان آن دیار شمه ای هرچند کوتاه از خاطرات و مشاهدات عینی خودم را از جنگ تحمیلی و فتح قدرتمندانه میمک به رشته تحریر درآورم.

در ابتدا لازم دانستم خاطراتی کوتاه و مختصر از دوران تحصیل (با توجه به شیوه زندگی آن زمان) و مبارزات سیاسی علیه نظام شاهنشاهی تحت عنوان «روایت حضور» تقدیم خوانندگان گردد. ان شاءالله مورد رضای خداوند سبحان قرار گیرد و ره توشه ای هرچند ناچیز برای آیندگان در راستای خودسازی، رشد، و تکامل فردی و اجتماعی و دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران باشد.

در ادامه با استمداد از درگاه باری تعالی و ضمن احترام به تمام نویسندگان و قلم فرسایی مردان و زنان اهل علم و ادب، اعم از علما، ادبا، صلحا، شعرا، تاریخ نویسان، خاطره نویسان، داستان نویسان، و همه کسانی که قلم به دست گرفته و در جهت تنویر افکار عمومی رساله ای بزرگ یا مقاله ای کوچک از خود به یادگار گذاشته اند، در این نوشتار هرچند جملاتی از قول بعضی از بزرگان سیاسی مذهبی نقل کرده ام، ولی به کتاب یا نوشته کسی استناد نکرده ام و هر چه بوده و هست صرفاً خاطرات، ذهنیات، مشاهدات عینی و واقعیت هایی بوده که برایم پیش آمده و با آن دست به گریبان بوده ام و با توکل به خداوند قادر متعال تلاش کرده ام تا ضمن انعکاس اتفاق ها و واقعیت های پیش آمده از هر گونه خودستایی و منیت گرایی که همانا از القائات شیطان رانده شده است پرهیز کنم.

فهرست

مقدمهفصل اول: دوران کودکی تا دبیرستان روایت حضور دین داری در زمان خفقان ورود به دبیرستان کوه قوچ علی شبی سخت در پشت وانت چریک های قلخانی سیلاب حضور در بین مردم ممانعت از نزاع قومی شب عاشورا دومفصل دوم: دوران دانشجویی و کلید خوردن انقلاب اسلامی ورود به دانشگاه تشکل های دانشجویی امام خمینی(ره)، مرجع تقلیدم شرکت در کلاس های مذهبی تعطیل شدن دانشکده و آغاز انقلاب اسلامی دستگیری توسط ساواک گردش علمی دیدار با حضرت آیت الله خامنه ای در تبعید اشاره آیت الله خامنه ای به پرده به هم زدن جلسه آتشکده یزد مراسم چهلم شهدای یزد اولین شعار «مرگ بر شاه» در همدان قره قوروت حمله به شاه در اجتماع مردم بوشهر تنها دانشجوی مقیم روستا حمله ژاندارمری به سیاه چادر مهاجرت از روستا مَشک خشک امضای طومار فرشته نجات فرار از ایلام کتاب های کمونیستی درگیری با معلم روستا برپایی نماز جماعت پیک دکتر شبی پراضطراب سرباز کوچک وطن مجروحان انقلاب شهید اقبالی یا خدای خمینی! قرآن آریامهرفصل سوم: پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی کمیته، نهادی انقلابی حفاظت از مرز میمک، اولین حکم کمیته دعوت از عشایر هر سیاه چادر، یک پاسگاه مرزی مرز خالی از مرزبان سقوط هلاله انفجار در پاسگاه به نظر من شما دیوانه ای! مدینه فاضله احساس خطر رژه مسلحانه به پیشنهاد اولین استاندار ایلام وصیت نامه معذور از غیبت نزاع قومی در ایلام بان میل و کَرَه پو حوزه محمدعلی خنثی کردن توطئه دشمن حاکم شرع قدرت نظامی نیاز مجروحان به خون فرار از نزاع آیت الله خلخالی گروه هلت شرکت تعاونی عشایر نماینده استاندار و کمیته صلح اولین پیروزی هیئت سه نفره کسری دیه کمک از ایل دیگر دست خالی ولی دلی پر از امید روز سرنوشت ساز جشن صلح و دوستیفصل چهارم: افسر عقیدتی سیاسی اعزام به خدمت افسر عقیدتی سیاسی ملاقات با صیاد شیرازی همایش در ستاد مشترک ملاقات با دکتر چمران ملاقات با بنی صدر جماران، خانه امید ما خانه ازهاری بازگشت به محل خدمت پنجمفصل پنجم: به سوی میمک داوطلب حضور در جبهه پیوند با میمک پاسگاه بدون پاسدار اولین شب خاموشی اشغال میمک و آغاز جنگ به سوی میمک پیش قدم خاطره ای از آیت الله موحدی قمی شهر را خالی نکنید! آقای شهردار بازدید رئیس عقیدتی سیاسی نامه ای که هرگز به مقصد نرسید پیکِ بدون نامه خط مقدم بسیج عشایری تخریب پل فلزی ممانعت جدّی در شبی دلهره آور حرکت خودجوش مردم اولین گروه شناسایی گویش محلی عاشقی در دل شب چریک پیر شلیک گلوله به مواضع خودی فرمانده تیپ زیر آتش نفوذ به شمال غربی میمک مقابله به مثل دست پُر شناسایی ستون پنجم اختلاف نظر فرمانده امیدوار شلیک ناخواسته سقوط آزادفصل ششم: فتح میمک طرح حمله غافلگیرانه زمان موعود یال ونینه، یادگاری ماندگار قوچ های جنگی شهادت محمدرحیم فیضی جنگی تاریخی دومین روز نبرد هوانیروز تنها راه نجات تپه اسحاق پاتک به فرماندهی صدام تپه شتر مله دفاع با سنگ جهنمی از آتش شهادت رزم افروز اسکویی آرزوی شهید رزم افروز مردان دلاور نماز عصر مظلومیت عملیات میمک دافوس یاری دهنده فاتحان میمک آموزش آرپی جی حضور حضرت آیت الله خامنه ای و آیت الله مدنی در میمک طرح نیزار ثبت وقایع جنگ نان و ماست و خرما ازدواج در زمان جنگ مراسم عقدکنان مراسم عروسی اقتصاد خانوار خدمتگزار عشایر بازدید مدیران دستگاه های اجرایی استان ایلام از میمک رئیس ستاد مشترک تپه مهدی تیمسار حسنی سعدی در میمک نقش عشایر ایلام در دفاع مقدس مروری بر عملیات فتح میمکضمایم و تصاویرتصاویر تعدادی از شهدای گران قدر عملیات میمک

کتاب الکترونیکی (EPUB)

12,000 9,000 تومان

حجم : 4.4 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 312