× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

اسماعیل نذر آفتاب

خاطرات آزاده اسماعیل کریمیان شاددل

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

ویراستار: علی مهدی دوست سلیمی

صفحات کتاب : 676

کنگره : ‏‫DSR1629‭‬ ‭/ک482‏‫‭‮الف‬7 1397

دیویی : ‏‫‬‭955/0843092

کتابشناسی ملی : 5246218

شابک : ‏‫‭978-600-03-2618-0‬‬

سال نشر : 1397

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب اسماعیل نذر آفتاب

اسماعیل کودکی از یک روستای محروم از خراسان شمالی است که رد مسیر تحول اجتماعی برای خیز ش انقلاب قرار می گیرد و همراه می شود. به دفاع از سرزمین خود به پا می خیزد و در خیل عاشقان امام و وطن به جبهه می رود و در عملیات خیبر به اسارت در می آید. زندگی در اردوگاه موصل از او شخصی صبور می سازد که در این میان داشته های خانوادگی خود را نیز از دست می دهد.


خلاصه کتاب اسماعیل نذر آفتاب:

کتاب اسماعیل نذر آفتاب خاطرات آقای اسماعیل کریمیان شاددل است او متولد روستای گرف از استان خراسان شمالی (خراسان آن روزها ) ست. در کتاب به اوضاع اجتماعی -اقتصادی و حتی رفتارهای سیاسی در دهه ۳۰ به بعد را سعی شده در قالب در خاطرات دوران کودکی نوجوانی به نگارش در آید. تا برای خواننده امروزی کتاب معلوم شود انقلاب اسلامی ایران نتیجه چه رفتارهایی از وی رژیم پهلوی بوده است.

اسماعیل دوران دبیرستان را می گذراند که انقلاب می شود و با آن همراهی می کند. در تسخیر شهربانی بجنورد حضور دارد و سپس وارد بسیج می شود دوران آموزشی سختی را می گذراند و بالاخره به جنگ می رود. در عملیات های مسلم بن عقیل محرم و خیبر شرکت می کند که در نهایت در اسفند 61 و عملیات خیبر در قالب گروگان یاسین در حالیکه فرمانده دسته بوده به همراه رزمندکان دیگر به اسارت در می آید. سعی شده خاطرات دوران اسارات زندگی گروهی - زنده نگه داشتن امید و غلبه بر مشکلات را در قالب خاطرات ایشان به نگارش دراید.

سر انجام همراه دیگر اسرا در مرداد ۶۹ به وطن باز می گردد و می بیند اتفاقات زیادی در جامعه افتاده و از جمله از دست دادن همسرش اما با این مشکلات هم کنار می آید و دوباره زندگی می کند.

برشی از کتاب اسماعیل نذر آفتاب:

برادرم حسین. برایم کارت پستالی فرستاد که این شعر رویش بود.
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند
چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند.
این شعر روی یک کارت ابر و باد نوشته شده بود. بعد از اینکه خودم خواندم. بچه ها هم می آمدند و آن را می خواندند و بعد به دیوار آسایگاه زدند انرژی خوب به همه می داد.

بچه ها می آمدند رو به روی این کارت می ایستادند و شعر را می خواندند و خوشحال می شدند. بعد هم برای تغییر روحیه بقیه اسرا بردند و در آسایشگاه های دیگر این کارت بارقه امیدی بود در دل اسارت.

فهرست

فهرستپیشگفتارمقدمهسخن اسـماعیلفصل اول: تولد تا انقلاب (1339 تا 1357) ماجرای ازدواج های پدر نذری شدن اسماعیل آیین های خاص منطقه کُرف کوچ به محله صدرآباد بجنورد پیدا کردن کار برای درآمدزایی و کمک به اقتصاد خانواده وارد شدن به هنرستان علاقمندی به ورزش های رزمی هیجان رنگ عوض کردن شهر برای میزبانی شاه آشنایی با اندیشه امام انقلاب سقوط شهربانی بجنورد و فصلی دیگر از اسماعیل.فصل دوم: انقلاب و دفاع مقدس (1358 تا 1362) فعالیت احزاب در بجنورد حضور در بسیج و سپاه مربی آموزشی محاکمه سناتور گذراندن دوره های آموزشی نظامی ازدواج منتخب مردم در هیأت 7 نفره بجنورد پاکسازی منافقین اعزام به جبهه شرکت در عملیات مسلم بن عقیل عملیات محرم عملیات خیبر مجروح شدن در غروب چهارم اسفند 62 و فصلی دیگر از اسماعیل.فصل سوم: اسارت تا آزادی (1362 تا 1369) نحوه اسارت انتقال مجروحان به عراق مداوا در بیمارستان بصره ورود به اردوگاه موصل2 قوانین اردوگاه تعامل اسرای قدیم با اسرای جدید برخورد افسران و نگهبانان عراقی انواع شکنجه مدیریت روحیه ورود صلیب سرخ اولین نامه نگاری منافقین و جاسوسان در اردوگاه محدودیت ها و ابداعات سانسور روزنامه ها کشت و کار در اسارت شیخ علی در اردوگاه پذیرش قطعنامه ارتحال امام خمینی بازگشت به وطن استقبال مردم اولین دیدار خانواده در مشهد جای خالی در زندگی و آغاز فصلی دیگر از اسماعیل.نقشه ها و تصاویرفهرست اعلام

برچسب ها

پهلوی

کتاب الکترونیکی

50,000 تومان

حجم : 4.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 564