× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

خنده زار

رمان

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 303

کنگره : ‏‫PIR8203‭/ح973‏‫‭‏‫‬‭خ9 1393

دیویی : ‏‫‬‭8‮فا‬3/62‬‬

کتابشناسی ملی : 3575011

شابک : 978-600-175-697-9

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب خنده زار

کتاب «خنده زار» با موضوع انقلاب اسلامی نوشته شده و تلاشی است برای به تصویر کشیدن جریان فعالیت های انقلابی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در فضاهای روستا یی و عشایری. البته محمد محمودی نورآبادی داستان خود را به دور از نگاه های معمول در داستان های انقلاب و خارج از فضای شهری رایج در این نوع قصه ها نوشته است. در واقع نویسنده کوشیده است تبعات وقوع انقلاب اسلامی را در یک محیط روستایی و در واقع در یک ایل به منزله نمونه یکی از روستاهای انقلاب اسلامی نشان دهد.

وقایع و رویدادهای رمان «خنده زار» در روستایی به نام «زارستان» واقع در استان فارس اتفاق می افتد و مخاطبان رمان شاهد مبارزات مردم روستا با ژاندارم های رژیم شاه خواهند بود.

«زارستان» در «خنده زار» در واقع نماد ایران است و شخصیت های درگیر انقلاب نیز در همین روستا به سر می برند. ظلم رییس پاسگاه، کدخدا و ... نمادی از ظلم شاه و حکومت به مردم روستا است. راوی این داستان، پسری 8 ساله به نام عیسی است.

در این رمان همچنین شخصیتی به نام «رستم» به عنوان نماد ملیت و «رضا» به عنوان نماینده مذهب حضور دارند. اتفاقی که شاید در این گونه داستانی کم نظیر باشد، نقش فرهنگیان و معلمان در بیداری مردم روستا است که در میان روستاییان به روشنگری و اطلاع رسانی می پردازند که نمود بارزی در «خنده زار» دارد.

محمد محمودی نورآبادی متولد 1349 روستای مهرنجان شهرستان ممسنی در استان فارس است. وی در پاییز سال 65 از مدرسه به جبهه رفت تا در دسته یک از گروهان دوم گردان حضرت فاطمه(س) به عنوان نارنجک انداز دسته، ایفای وظیفه کند. بعد از آن هم در عملیات کربلای 4 و 5 شرکت کرد. محمودی نورآبادی از سال 1370 به طور جدی وارد عرصه نوشتن شد. از او تاکنون حدود 20 اثر به چاپ رسیده است.

فهرست

قبرمگس کُشاز ما بهترانجاوید شاهآتش بازیمرگ بر شاهسانده ویجمسافرخانة مصیبتپرتقال و گردوعکس دزدیشاه میرونسینما شکلاتیشیر یا روباهکلاه بازیکت بستهنظر بندکوچاشک های اسبیکُتَلشب های مهتابیخروس به جنگشعار نویسیبازی بلندگومار کربلاییچشم های تخم گنجشکیاشک های نازلیبوی میخکخوش خبرتونلخنده زار

برچسب ها

رمان

کتاب الکترونیکی

16,900 تومان

حجم : 1.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 348