× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

بوستان سعدی

ناشر: سوره مهر

گردآورنده: سپیده خلیلی

مجموعه اثر : قصه های شیرین ایرانی

صفحات کتاب : 312

دیویی : ۸‮فا‬۳‏‫‬‭خ۷۲۱ب ۱۳۹۰

کتابشناسی ملی : 2612052

شابک : 978-600-175-069-4

سال نشر : 1390

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب بوستان سعدی

بوستان سعدی، پنجمین کتاب از مجموعه «قصه های شیرین ایرانی» است که نویسنده از میان حکایت های شیخ اجل، 37 قصه کوتاه بین 2 تا 5 صفحه ای را برای بازپردازی برگزیده است. به این معنا که «ایجاز» برجسته ترین مشخصه قصه هایی است که به انتخاب سپیده خلیلی کنار هم گرد آمده اند. داستان حضرت ابراهیم (ع) با پیرمردی که به دین او نبود و قهر خداوند با پیامبرش به دلیل برخورد او با آن پیرمرد در نهایت کوتاهی و اختصار بیان شده است. به طور کلی، ایمان و امید به لطف خدا، وفاداری، تواضع و فروتنی، نوعدوستی و کمک به دیگران، ارزش راستگویی، حکمت الهی، اهمیت جوانمردی، قدر و منزلت تجربه، دوری از مال حرام و ... درونمایه بیشتر قصه های کوتاه و حکمت آموز بوستان هستند که نویسنده در این اثر فاخر گرد آورده است.

انتخاب های سپیده خلیلی از بوستان شاعر بزرگ ایران به گونه ای است که قصه ها برای مخاطب نوجوان و جوان، باورپذیر، جذاب و آموزنده باشد و داستان ها صرفاً دست به نصیحت مخاطب نزند. در بسیاری از این قصه ها که از نظم به نثر آمده اند، حیوانات هم بازیگری مطلوبی دارند. این کتاب با تصاویر هنری فاطمه درت التاج تهرانی تزیین شده است. این نقاشی ها در فضایی کاملاً رئالیستی به اثرپذیری خوانندگان از پیام قصه ها بسیار کمک می کنند.

سپیده خلیلی، متولد 1338 تهران و دارای دکترای روان شناسی بالینی است. کار در حوزه ادبیات کودک را به صورت حرفه ا ی از سال 70 آغاز کرده و تحصیلاتش را در آلمان و سپس در آمریکا ادامه داده است. این نویسنده و مترجم، بیش از 100 کتاب برای کودکان و نوجوانان ترجمه و تألیف کرده است.
از فعالیت های او، بر طرف کردن اختلالات رفتاری کودکان و نوجوانان از طریق قصه است. قصه درمانی از فعالیت های وی به شمار می رود.

بوستان سعدی یا «سعدی نامه» نخستین اثر سعدی است که کار سرودن آن در سال ۶۵۵ هجری قمری پایان یافته است. می گویند که بوستان به تعبیری حاصل سفرهای شیخ مصلح الدین است. این اثر در قالب مثنوی و در بحر متقارب سروده شده و در آن حدود 4046 بیت شعر وجود دارد که از نظر قالب و وزن شعری، حماسی به شمار می رود؛ هرچند از نظر محتوا به اخلاق، تربیت، سیاست و اجتماعیات پرداخته است.

عدل، احسان، عشق، تواضع، رضا، ذکر، تربیت، شکر، توبه و مناجات 10 باب بوستان سعدی به شمار می رود و سعدی آن را به نام «اتابک ابوبکر بن سعد زنگی» کرده است. این مرد، حاکم شیراز بوده و ولیعهدی به نام «سعد» داشته که تخلص سعدی هم از نام وی گرفته شده است. شاید به همین دلیل است که برخی از ادیبان و اندیشه ورزان معاصر سعدی، او را به خاطر این موضوع حتی تقبیح کرده اند.

کتاب الکترونیکی

26,000 تومان

حجم : 81.3 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 312

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر