× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

دائرة المعارف انقلاب اسلامی (جلد دوم)

ویژه نوجوانان و جوانان

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب دائرة المعارف انقلاب اسلامی (جلد دوم)

معرفی کتاب دائرة المعارف انقلاب اسلامی (جلد دوم)

مجموعه دائرة المعارف انقلاب اسلامی، مصور سه جلدی که در سال 1379 با هدف آشنا کردن گروه های سنی نوجوان و جوان با مفاهیم انقلاب، گروه های مبارز، شخصیت ها، رویدادها و زمان هایی که به نحوی با این پدیده مرتبط بودند به تصویب رسید، در مجموع مشتمل بر 870 مدخل است که در دایره زمانی سال 1340 (آغازین سال های شکل گیری انقلاب اسلامی) تا 1357 (زمان پیروزی آن) شکل گرفته است.

در تاریخ معاصر ایران حادثه ای به اهمیت وقوع انقلاب اسلامی وجود ندارد. پدیده انقلاب اسلامی را نمی توان فقط جابجایی قدرت در میان حکمرانان دانست:حادثه ای که فقط سلسله ای سقوط کند و جای خود را به قدرت دیگری بدهد.

تاثیرات شگرفی که این انقلاب بر مناسبات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مردم ایران گذاشت، چه بسا در تاریخ کشورمان بی نظیر بوده است. ورود مردم به صحنه سیاست و دخالت مستقیم آنان برای به زیر کشیدن نظام شاهنشاهی و برپا داشتن حکومتی تازه، برقراری نظام جمهوری و دیگر نهادهای حکومتی با رأی مردم، به دست آوردن استقلال سیاسی و نفی دخالت قدرت های بزرگ در امور کشور، رسیدن به آزادی های مدنی، و پایداری و جان فشانی برای حفظ انقلاب، سابقه ای در دیگر دوره های تاریخی ایران ندارد ...

فهرست

مقالات حرف (ج)مقالات حرف (چ)مقالات حرف (ح)مقالات حرف (خ)مقالات حرف (د)مقالات حرف (ر)مقالات حرف (ز)مقالات حرف (ژ)مقالات حرف (س)مقالات حرف (ش)

کتاب الکترونیکی

30,000 تومان

حجم : 12.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1