× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

گریز و گذر از مدرنیته

فلسفه های پست مدرن غربی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 200

کنگره : B831/2‏‫‬‭/م4ف8 1384

دیویی : 149/97

کتابشناسی ملی : م‌84-41490

شابک : 964-506-165-2

سال نشر : 1384

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب گریز و گذر از مدرنیته

این کتاب در دو فصل مجزای گذار با عناوین "آغاز گذار پس از پایان تاریخ غرب" و "گذر از مدرنیته از طریق پُست مدرنیته" به رشته تحریر درآمده است.

نویسنده در فصل ابتدایی به وضعیت پُست مدرن پرداخته و برای بیان مفاهیم اصلی کتاب به نظریات مارتین هایدگر نیز اشاراتی جامع داشته است.

فصل دوم کتاب که با عنوان گذر از مدرنیته از طریق پُست مدرنیته نوشته شده است در چند بخش تقسیم بندی شده که در این بخش نویسنده با به کارگیری و شناخت نظریات فیلسوفان و نظریه پردازانی همچون والتر بنیامین، تئودور آدورنو، هابرماس و میشل فوکو به بیان انسان غربی پرداخته که از مدرنیته در حال گذار به پُست مدرنیته است.

پژوهش علمی و تخصصی در حوزه فلسفه و هنر از مرحوم دکتر محمد مددپور. وی فلسفه مدرنیته در غرب را در بحران اندیشه می بیند و براین باور است که گذر از مدرنیته اتفاق افتاده و سستی و بی پایگی تمام فلسفه غرب را در گذر از مدرنیته می توان مشاهده کرد. مددپور در این بخش به دو اندیشمند غربی: هوسرل و مارتین هیدگر می پردازد.

کتاب الکترونیکی (EPUB)

6,500 تومان

حجم : 174.7 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 176