× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

رویکردهای انتقادی در مطالعات فیلم

ناشر: سوره مهر

نویسنده: ,

مترجم: علی عامری مهابادی

صفحات کتاب : 391

کنگره : PN1995‮‏‫‬‭/ھ93ر9 1388

دیویی : 791/4309

کتابشناسی ملی : 1660036

شابک : 978-964-506-615-2

سال نشر : 1388

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب رویکردهای انتقادی در مطالعات فیلم

معرفی کتاب رویکردهای انتقادی در مطالعات فیلم

کتاب رویکرد های انتقادی در مطالعات فیلم، اثر جان هیل، پاملاچرچ گیسبن است که توسط علی عامری مهابادی به فارسی برگردانده شده است. این کتاب، بخش اول از مجموعه راهنمای مطالعات فیلم آکسفورد است که از جامع ترین آثار نظری در نوع خود می باشد. کتاب در بیست و یک بخش جداگانه تنظیم شده است که بخش های مختلف با نویسندگان متفاوت به هم مرتبط هستند، ولی مستقل از هم، و مخاطبان می توانند بسته به علاقه خود مطلب را دنبال کنند. جان هیل در مقدمه عمومی می گوید: هدف کتاب این است که از دریچه نگاه های متفاوت و با دیدگاه های انتقادی کلی به روش های گوناگون درک فیلم و تشریح و تبیین آن به وسیله نویسندگان و دانشگاهیان بپردازد.

ساختار اثر از این قرار است که عرصه مطالعات فیلم و انواع روش های مطالعه فیلم مصرفی کاربردی است. کتاب رویکردهای انتقادی در مطالعات فیلم علاوه بر بررسی رویکردهای انتقادی گوناگون در مطالعه متون فیلم، متون فیلم را در زمینه های اجتماعی، تاریخی و ایدئولوژیک هم مورد بحث قرار می دهد. برای مثال فصل «فمینیسم و فیلم» کتاب، نقد و نگره فمینیستی فیلم و مواردی مشابه همچون مارکیسم و فیلم، فیلم و پسامدرنیسم و... را مطرح می کند. در برخی از فصول کتاب رویکردهای انتقادی در مطالعات فیلم مطالبی هم در مورد فیلم های خاص ضمیمه شده است که هدفشان ترسیم چگونگی کاربرد دیدگاه های مختلف با ذکر مثال های خاص است.

کتاب الکترونیکی

13,000 تومان

حجم : 9.5 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1