× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

تاریخ مستطاب آمریکا

‏‫The magisterial history of America

ناشر: شهید کاظمی

نویسنده:

ارائه دهنده: پویش مطالعاتی روشنا

تصویرگر: مازیار بیژنی

شابک : 978-600-8857-45-7‬‬

سال نشر : 1397

توضیحات برای فروشگاه های دیگر :

معرفی کتاب تاریخ مستطاب آمریکا


کتاب تاریخ مستطاب امریکا در اصل تاریخ به زبان طنز است اما اینکه چطور با تاریخ، آن هم با چنین تاریخی شوخی و طنازی شده است را 228

کنگره : ‏‫‬‭‬‭E178‏‫‭‏‫‬‭/ک9ت2 1397

دیویی : ‏‫‬‭973

کتابشناسی ملی : 4180536

معرفی کتاب تاریخ مستطاب آمریکا

معرفی کتاب تاریخ مستطاب آمریکا

کتاب تاریخ مستطاب آمریکا که نویسنده آن محمد صادق کوشکی است، بخشی از تاریخ را به زبان طنز بیان مرده اما اینکه چطور می توان با تاریخ، آن هم با چنین دوره تاریخیی شوخی کرد را نویسنده کتاب اینگونه می گوید:

سخن نویسنده کتاب تاریخ مستطاب آمریکا در مورد اثر

«تاریـخ ایـالات متحـده آمریـکا خیلـی جـدی اسـت! آنقـدر جـدی کـه حتـی بخشهـا و قسـمت‌های شـوخی آن هـم جدی اسـت! (تعجـب نکنیـد! آنهایـی کـه تاریـخ را می‌شناسـند، می‌داننـد قسـمت‌هایی از تاریـخِ هر جایی شـوخی اسـت!
یعنی همه جـای یـک تاریـخ نمی‌توانـد جـدی باشـد! مثـلاسـاختن مناره با کله مردم کرمان توسط آقا محمد خان قاجار به نظر شما شوخی نیست؟) و طبیعی است شوخی کردن با این تاریخ بسیار جدی،کار ساده ای نیست! چون امریکایی ها بر خلاف ظاهرشان بیش از حد مجاز جدی اند!

واقعا چه جوری باید با تاریخ ملتی که اسطوره‌اش «کابوی»، نماد هویتی‌اش «غرب وحشی»، پیروزی شاخص‌اش«انفجار بمب های هسته ای در ژاپن»، غذای ملی‌اش «همبرگر»، عامل برتری‌اش«هزاران موشک و بمب هسته ای»، و هنرمند اخراجی‌اش «چارلی چاپلین »است، شوخی کرد؟
(لابد می‌دانید چاپلین سالهای سال در تبعید زندگی کرد، چون مقامات امریکا او را اخراج کرده بودند! او پس از جنگ جهانی دوم تا لحظه مرگش امکان زندگی در آمریکا را نیافت، چون بعضی فیلم‌هایش به مذاق سیاستمداران امریکایی خوش نیامده بود)

به هر حال در صفحات آینده خواهید دید که ما چگونه از پس این مهم برآمده‌ایم! آن هم در حالی که تاریخ و جغرافی و تفکر و همه چیز دیگر در امریکا به سه موضوع اصلی و محوری باز می گردد! «دموکراسی»، «حقوق بشر»، و «آزادی»! اصولا هیچ چیز در امریکا نیست که به این امور مربوط نباشد! چه جوری اش را باید بخوانید!»

در زیر می توانید یکی از تصاویر مرتبط با این کتاب را ملاحظه کنید که نگارش متن طنز را دکتر محمدصادق کوشکی و طراحی کاریکاتورها را نیز مازیار بیژنی انجام داده اند.

 

دانلود کتاب تاریخ مستطاب امریکا

 

سه بخش اصلی کتاب تاریخ مستطاب آمریکا

1- تشکیل آمریکا

2- آمریکا در جهان

3- آمریکا و ایران

هدف کتاب تاریخ مستطاب آمریکا، آموزش تاریخ نیست بلکه روایت آن است! به همین دلیل هرچه در این کتاب می خوانید "مستند" است! یعنی منابع و اسنادش موجود است! هیچ مطلبی بدون سند نیامده! اما راست و دروغش گردن ما نیست!
گردن نویسندگان محترم مطالبی است که نشانی آن ها در انتهای هر مطلب آمده! آن هایی که حال و حوصله تحقیق دارند به منابع مراجعه کنند و آن هایی که بی حال و حوصله اند به ما اعتماد کنند!

شایان ذکر است که کتاب تاریخ مستطاب آمریکا به شهید نادر مهدوی فرمانده ناو گروه ذوالفقار تقدیم شده است.

فهرست

یک مقدمه کاملا جدیآمریکا و خودشآمریکا و صادرات حقوق بشر و دموکراسیآمریکا و طرف های ماتن ایرانی و کیسه آمریکاییو آخرش ...فهرست منابع

برچسب ها

کتابرسان

کتاب الکترونیکی

10,000 تومان

حجم : 12.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 240