× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

تئاتر و نقش شفابخش آن در تعلیم و تربیت

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مترجم : حسین فدایی حسین

صفحات کتاب : 313

کنگره : ‏‫‬‮‭PN۳۱۷۱‏‫‭/م۹ت۹ ۱۳۹۶‬‬

دیویی : ‏‫‭۳۷۲/۶۶۰۴۴‬‬

کتابشناسی ملی : 5004516

شابک : ‏‫‭978-600-03-1724-9‬‬

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب تئاتر و نقش شفابخش آن در تعلیم و تربیت

من ریچارد مورس را ابتدا از طریق اجراهای او در «تئاتر بی کلام در نیویورک» می شناختم. ما پس از بسته شدن تئاتر، گاهگاهی همدیگر را می دیدیم و پس از مدتی به کل او را ندیدم و علت دیده نشدن او را نمی دانستم.

پس از سال ها، او برای دیدن نمایش من آمد و پس از اجرا صحبت کردیم و گفت که کتابی نوشته که دوست دارد من آن را بخوانم. او امیدوار بود که اگر آن را دوست داشتم برایش پیش گفتار بنویسم. از آنچه که او گفت (همیشه پرانرژی و با شور و شوق صحبت می کرد)، فکر کردم کتاب باید چیزی در مورد نمایش بی کلام باشد و با تجربیات اجرایی او در تئاتر نیویورک و سیر و سفر او در خارج از کشور ارتباط داشته باشد. همین که دست نوشته اش رسید و به عنوان مطلب نگاه کردم، احساس کردم خیلی جسورانه است.

عنوان آن تئاتر بود و نقش شفابخش آن در آموزش. این عنوان، نهیبی به من زد تا نگاهی گذرا به بخش اول آن بیندازم. عنوان های بخش اول این بود: «مشکلاتی که کودکان ما با آن روبه رو می شوند»، «داستان لوسیا لوپز، گانگستر سابق خیابان های پیلتزین»، «دو پسر ناشنوا، و اینکه آن ها چگونه صدای خودشان را شنیدند» و «یک خودکشی ناموفق، و سال تحصیلی که به طور کامل عوض شد». شروع کردم به خواندن آن ها.

همیشه وقتی نوشته های دوستانم را می خوانم نگران می شوم که اگر از آن خوشم نیامد چه باید بگویم؟ اگر بگویم «خوشم آمد» دروغ است. اما تمام آن کتاب برایم جذاب و مهیج بود.

کتاب را سه بار خواندم و همیشه دنبال این موضوع بودم که این داستان ها و نوشته ها درباره عشق و فداکاری، چه حرفی برای گفتن دارند؟ چگونه می توان از تکنیک های مختلف تئاتر استفاده کرد تا تأثیر شفابخش آن را در زندگی کودکان و جوانان مشاهده نمود؟

آنچه که «ریچارد مورس» برای از بین بردن ناامیدی و درد در بین نوجوانان انجام داده، می تواند زنگ بیدار باشی برای همه ما باشد.
[هورتون فوت]
برنده جایزه پولیتزر برای بهترین نمایشنامه
برنده جایزه آکادمی توآیس برای بهترین فیلمنامه
برنده جایزه امی برای بهترین نویسندگی تلویزیون

فهرست

سخن ناشرپیش گفتار مقدمهبخش اول: به کودکانمان کمک کنیم فصل یکم: مشکلات پیش روی کودکان ما فصل دوم: داستان لوسیا لوپز، «گانگستر سابق» خیابان های پیلتزینبخش پایانی: هفت سال بعد، 9 آوریل 2006 فصل سوم: دو پسر ناشنوا و اینکه چگونه آن ها «صدای» خود را شنیدند داستان «هان» داستان «گودی» فصل چهارم: یک خودکشی ناموفق و سال تحصیلی ای که به طور کامل عوض شدبخش دوم: پیش کسوتان و پیروان آن ها فصل پنجم: ریشه های جنبش تئاتر تعلیمی: آزاد گذاشتن کودک در یادگیری ژان ژاک روسو (1778ـ1712) ؛ دانشآموز و واقعیت بخشیدن به خود جوآن هنریک پستالوزی (1827ـ1745) ؛ کلاس درس در حکم یک خانواده فردریک فروبل (1852ـ1782) ؛ پیشکسوت کودکستان جان دیویی (1952ـ1859) ؛ کل جهان به مثابه یک آزمایشگاه مدرسه وست لند رئوس مطالب در موفقیت پیشگامان آموزش فصل ششم: پیش کسوتان تئاتر تعلیمی هریت فینلِی جانسون: شادی در یادگیری اچ، کالدوِل کوک ؛ گنجیه ها و لذت های شکسپیر را کشف کن! پیتر اسلِید ؛ خودجوشی محور یادگیری و درمان دوروتی هیثکوت ؛ ابتکار بی پایان معلم تئاتر فصل هفتم: گسترش رویکردها: رهبران جدید، مسیرهای جدید مید پالیدوفسکی ؛ راه های نامحدود برای کمک به جوانان کارگاه تئاتر و موسیقی شری و باب جیسون در سیتی هارتز ؛ هدایت از تاریکی به نور گاس راجرسون و پروژه خیابان پنجاه ودوم ؛ توانایی بچه هایمان اگر در امنیت باشند. دیوید بوث ؛ خرابکار بودن لی ویلینگهام ؛ هوش چندبعدی اعطایی موسیقی سونا راش و تئاتر ملی پریوینکل ؛ خودشناسی به تغییرات اساسی منتهی می شود آلی چاگی استار ؛ تئاتر: تغییر دنیا با ابزار صلح آمیز فصل هشتم: پل ارتباط با جامعه صحنه: جلب نظر یک شرکت تجاری بزرگ صحنه دومبخش سوم: تاریخی برای فردا فصل نهم: سحر و جادو توضیحات فصل دهم: ماسک ها لحظه شکوهمند «لوری آن» صحنه آغاز می شود: عجب پیروزی شکوهمندی! فصل یازدهم: شوخی و لوده بازی ورود خنده به کلاس درس و جهان فصل دوازدهم: زندان و قدرت هنر فصل سیزدهم: کابل، 1976: پنجره های شادی باز است فصل چهاردهم: خلاصهکتاب شناسی

کتاب الکترونیکی (EPUB)

15,000 11,250 تومان

حجم : 261.4 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 313