× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

خورشید شبگرد

مجموعه شعر

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

صفحات کتاب : 170

کنگره : ‏‫PIR۸۳۲۳‭‬ ‭/و۴۷‏‫‬‭خ۹ ۱۳۹۴

دیویی : ‏‫‬‭۸‮فا‬۱/۶۲

کتابشناسی ملی : 4023917

شابک : 978-600-03-0266-5

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب خورشید شبگرد

مجموعه شعر سعید یوسف نیا
آیا تا به حال به شعر به عنوان یک پدیده حیاتی و اثرگذار نگریسته اید و حتی برای لحظاتی آن را جدی گرفته اید؟ آیا از روح شعر متأثر شده اید و در حال و هوای مجموعه ها و دیوان های شاعران دیروز و امروز نفس کشیده اید و با راز و رمزهای صوری و معنوی شعر درگیر شده اید؟ کشش و کوشش بیانگر رابطه ای دوجانبه و کامل کننده است که معمولاً بر اثر یک حادثه یا یک تذکّر تجلی می کند. دلی که متذکّر شود کشش را حس خواهد کرد و در تلاشی باطنی و تکاپویی بی انقطاع، مسافر ابدی عالم معنا خواهد شد.

اگر شما احیاناً یک بار با خواندن یا شنیدن شعری زنده و با روح عمیقاً متأثر شوید و آن شعر در قلب و جان شما نفوذ کند، آن گاه حس ماجراجویی شما بیدار خواهد شد و قدم در راهی خواهید نهاد که سرشار از هیجان و تکاپو و حیرت است و ترسی آمیخته به احترام. ماجراجویی شاعران برای کسانی که این روند درونی را تجربه نکرده اند درک پذیر نیست، زیرا به ندرت نمود بیرونی دارد و غالباً در عوالم درون او پنهان است.

اگر آن اتفاق شگفت و سحرانگیز، یعنی شکار روح شما توسط شعر، حادث شود، آن گاه ماجراجویی ظاهراً ارادی شما آغاز می شود و در گذر زمان درمی یابید که به عالم بی انتهایی قدم نهاده اید که ناشناخته، تکان دهنده، حیرت انگیز و کاملاً متضاد با معیارهای منطق عقلانی و روزمره شماست.

فهرست

مقدمه: جادوی شعر شعر؛ صیاد روح افسون گل سرخ عقل و عشققالب های کهن رنگین ‏کمان مهر خیال شیشه ‏ای خورشید جاودان در مدار عشق تو هر هفت بند نی خورشیدِ شبگرد باد شمع خاموش زهرۀ آسمان قاب تنهایی نشئۀ ازل همراز خورشید از این سراب اعتراف قهر در شهر جان پاک معلم درخت آبی تکرار بی‏ پایان راز عشق‏ ورزی سکوت عشق جاودانه باش خاتم تسلیم خاکسترنشین خواب زمین غریبه ما شماییم ناگزیر وحشت نغمۀ سکوت زخم کهن‏سال از قلب زمین شوریده بهترین راه جرئت پروازقالب  نیمایی کلبه وسعتی شگفت بی حضور آموختم ز باغ بتازید تا آفتاب برق یاد تو بهار امن و امان کتیبۀ بی‏نام پاییز هم‏پیاله خاطرات رسول رستگاری سفر رنگ آسمان خشنود طلوع رنگین‏کمان دردها زمین و آسمان و ماه سایه سرفصل زندگی خون‏گریه قتلگاه وداع درخت سربلند پریزاد تضاد تک‏درخت تو نباشی جنگ جوی اساطیری سلام شاعر اسب سیاه رام ماه بلنداندیش غرور کور غم هجرت دریاست نام تو با پرندگان مهاجر عبور ناگزیر آن سوی قهر زمین عشق شور زندگی‏ست پل‏های سرگردان دوباره آفتاب راز شکوفایی فرشتۀ غمگین جاده ‏های انتظار کاش کلبه‏ ای غریب گرداب گریزگاه مثل باد اسب من و آبشار نارسیس نگاه نجیب رهایی

کتاب الکترونیکی (EPUB)

9,900 تومان

حجم : 119.5 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 170