× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

وطن فقط یک سرزمین نیست

ناشر: سوره مهر

نویسنده: ,

مترجم: صدیقه‌ وجدانی

ویراستار: ترانه امیرابراهیمی

صفحات کتاب : 132

کنگره : DR1748‏‫‭/د9آ3 1381

دیویی : 949/742092

کتابشناسی ملی : م‌81-13702

شابک : 964-471-729-5

سال نشر : 1381

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب وطن فقط یک سرزمین نیست

معرفی کتاب وطن فقط یک سرزمین نیست

کتاب وطن فقط یک سرزمین نیست، درباره ی زندگیِ قبل از جنگ و در حین جنگِ یک خانواده ی بوسنیایی در یوگسلاوی سابق است. داستان، ساخته و پرداخته ی ذهن نویسنده نیست؛ بلکه گزارشی از یک واقعیت است و به راستی اتفاق افتاده است. اسامی بعضی افراد، آن ها که هنوز در بوسنی زندگی می کنند و ما نمی خواهیم صدمه ببینند، عوض شده است.

خانواده ی دوگالیچ در آلمان زندگی می کنند و من همان جا با آن ها آشنا شدم و داستان زندگی شان را نوشتم. بخش اصلی کتاب را ادیتا، که شانزده سال دارد، تعریف می کند و در بعضی بخش ها، پدر و مادر و برادرش، ادو ، نیز توضیحاتی می دهند.

در کتاب وطن فقط یک سرزمین نیست، فقط دردها و رنج های این خانواده توصیف نشده است؛ بلکه در مورد شادی های آنان هم سخن رفته است. از دوستان ادیتا، از مدرسه اش، از آداب و رسوم مسلمانان بوسنیایی، از بوسنی و مناظر اسرارآمیز رود «درینا» نیز صحبت می شود و از جنگ، آن گونه که خانواده ی دوگالیچ آن را تجربه کرده است، سخن به میان می آید.

سرنوشت این خانواده، از اکثر خانواده های پناهنده ی بوسنیایی خیلی بهتر است و می توان گفت که آنان جزء خوش اقبال ها بوده اند؛ زیرا همه زنده اند و خوش بختانه، مورد ظلم و تعدّی قرار نگرفته اند.

گزیده کتاب وطن فقط یک سرزمین نیست

در این‌جا، روزی نیست که به وطنم فکر نکنم. من در آرزوی دیدن اتاقم، دوستانم و بیش‌تر از همه دوست عزیزم سوتلانا  و مدرسه‌ام به سر می‌برم. در بوسنی، اتاقی داشتم که می‌توانستم به میل خودم آن را تزیین کنم. روی دیوارها و سقف، پوسترهای زیادی از خوانندگان پاپ آن زمان نصب کرده بودم. 

یک مجموعه‌ی سی‌وپنج‌تایی کلاه هم داشتم که آن‌ها را در همه‌جای اتاق آویزان کرده بودم. اما یکی از بهترین وسایل اتاقم، یک کاناپه‌ی چرمی قرمزرنگ بود که به جای تخت‌خواب هم از آن استفاده می‌کردم. این کاناپه آن‌قدر راحت بود که وقتی کسی روی آن می‌نشست، احساس آرامش خاصی می‌کرد و تقریباً در آن غرق می‌شد. تمام دوستان من عاشق این کاناپه‌ی چرمی بودند و وقتی به خانه‌ی ما و اتاق من می‌آمدند، یک‌راست به سراغ آن می‌رفتند. 

فهرست

مقدمه پیشگفتار مترجم 1- ما فراری هستیم!2- وطن فقط یک سرزمین نیست 3- بوسنی هرزگوین یک یوگسلاویِ کوچک بود4- ما مسلمان هستیم 5- مدرسه، دوستان و کافه ی عقرب!6- تغییرات 7- جنگ!8- در فرار و گریز9- بر پدر چه گذشت؟10- فرار هم چنان ادامه داشت 11- بازگشت زیرکانه 12-شهر شیاطین 13- کرواسی ـ مجارستان14- آلمان15-استتار 16-کبوترهای مسجد و قوهای سیاه 17- در انتظار صلح و آزادی 18- نامه ی سوتلانا

کتاب الکترونیکی

5,500 تومان

حجم : 418.2 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 101