× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

مجموعه آثار نقاشی عبدالحمید قدیریان

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 108

کنگره : ND989 ‭/ق35آ4‏‫‬‮‭1393

دیویی : 759/955

کتابشناسی ملی : 3456994

شابک : 978-600-175-722-8‮‬

سال نشر : 1393

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب مجموعه آثار نقاشی عبدالحمید قدیریان

معرفی کتاب مجموعه آثار نقاشی عبدالحمید قدیریان

کتاب مجموع آثار نقاشی عبدالحمید قدیریان در قالب 130 صفحه با قطع وزیری توسط حوزه هنری گردآوری شده و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. به راستی چرا تابلوها و مجسمه های عبدالحمید قدیریان با آثار هنرمندان هم عصرش این همه متفاوت است ؟

به نظر من راز متفاوت بودن و دیر یابی مفاهیم مستتر در آثار تجسمی عبدالحمید قدیریان را باید در ایمان او به غیب جستجو کرد و گویی همه راز او در همین یک نکته نهفته است. با مروری اجمالی در آثار تجسمی موجود در این مجموعه به سادگی می توان دریافت که خالق این آثار، ضمن ایمان به خالق هستی، به عالم غیب و تقدم و تاثیر آن بر عالم شهود ایمان دارد.

بنابراین، وقتی که به تماشای آثارش می نشینی، تو را بر براق شهود می نشاند و به سفری نورانی و معنوی در عالم غیب میهمانت می کند. و تو از این همه تجلی جمال رب در عالم غیب شگفت زده می شوی و احساس میکنی کوره راه هایی را که دیگران پس از عمری تجربه و ریاضت به سوی جهان تاویل یافته اند، عبدالحمید قدیریان سال ها پیش، آن هنگام که نوجوان تر بود پشت سر گذاشته و امروز در توصیف هنذ تاویلی و ایمان به غیب از هنرمندان هم نسل خود فرسنگ ها جلوتر است.

حمید قدیریان اندیشه ای روشن و تکنیکی بدیع و درخور تقدیر دارد، باوجود این، نه تکنوکرات است و نه روشنفکر (به معنای غربی آن)؛ و همین نکته درک آثار او را برای کسانی که افکارش را به درستی نمی شناسند و از دریچه چشمان او به ساحت هستی نمی نگرند به امری دشوار (وشاید نزدیک به محال) تبدیل می کند.

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

32,500 تومان

حجم : 12.6 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 108