× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

عبور از آخرین خاکریز

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مترجم: محمد حسین زوار کعبه

صفحات کتاب : 199

کنگره : ‫DSR1621/5‭‬ ‭/ع2آ3 1392

دیویی : ‫‬‮‭‬‮‭955/0843092

کتابشناسی ملی : ‫ 2995201‬

شابک : 978-600-175-454-8

سال نشر : 1392

شابک دیجیتال : 978-600-03-2346-2

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب عبور از آخرین خاکریز

«عبور از آخرین خاکریز»عنوان کتابی است از اسیر عراقی دکتر احمد عبدالرحمن که در آخرین ساعات آزادی خرمشهر خود و دوست مجروحش را تسلیم رزمندگان ایرانی می‌کند.این کتاب به تازگی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ ششم رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری سوره مهر٬ کتاب«عبور از آخرین خاکریز» که توسط محمد حسین زوارکعبه به ترجمه درآمده است٬در پانزده فصل مجزا به رشته تحریر درآمده است.
طبل‌های جنگ به صدا درمی‌آید٬سپتامبر سیاهی دیگر٬سقوط در جهنم٬به سمت خرمشهر و آبادان٬نزدیکی به خط آتش٬سال ۱۹۸۲سال تحولات عظیم٬دنکرک عراق و...از جمله فصول تشکیل دهنده کتاب به شمار می‌آیند.
دکتر احمد عبدالرحمن که در اکتبر ۱۹۷۹وارد ارتش عراق شده بود سرانجام پس از اعزام از سوی لشگر عراق به خرمشهر٬در لحظات آغازین فتح خرمشهر توسط نیروهای ایرانی به اسارت در می‌آید.
احمد عبدالرحمن که در ماه می 1982 به عنوان پزشک به اسارت نیروهای ایرانی در می آید طی سالهای حضور خود در جبهه های جنگ به ذکر نکات و وقایعی از جنگ 8 ساله می پردازد که در نوع خود( بخصوص از این نظر که راوی عراقی است) برای خواننده تازگی دارد.
در قمستی از کتاب اینچنین آمده است:
تنها هفت کیلومتر از وقوع حوادث تکان دهنده در کشوری که تا آن روز برایم معمای عجیبی به شمار می‌رفت٬فاصله داشتم.طی پیمودن مسافت ۱۷۰کیلومتری بغداد تا خانقین که با ماشین دو ساعت به طول انجامید٬چیزهای زیادی به ذهنم خطور کرد.اتفاقاتی که آن روز در ایران رخ می‌داد چندان برایم روشن نبود....

فهرست

مقدمه گام‏هایی به سوی سرنوشتی نامعلوممشکل قدیمی طبل‏های جنگ به صدا درمی ‏آیدسپتامبر سیاهی دیگرپرهیز از نتیجه‏ گیری شتابزدهبی ‏درنـگ به سمت دوزخسقوط در جهنم رویایی که به کابوسی مبدل گردیدبه سمت خرمشهر و آبادانایرانی‏ ها حمله می‏ کنند، ولی...نزدیکی به خط آتش ابرهای تیره بر فراز موخوره سال 1982... سال تحولات عظیمدنکرک عراق

کتاب الکترونیکی

7,500 تومان

حجم : 622.7 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 360

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر