× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

یادداشت های سفر شهید صیاد شیرازی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 272

کنگره : DSR1629/ص9‭ک‌2 1378

دیویی : ‫‬‮‭955/084092

کتابشناسی ملی : ‭م‌79-1743

شابک : 964-471-543-8

سال نشر : 1378

شابک دیجیتال : 978-600-03-2345-5

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب یادداشت های سفر شهید صیاد شیرازی

شهید صیاد شیرازی هیچ گاه جنگ را پایان بخش فعالیت های خود نمی دید.

از این رو در سال 1373، برای انتقال دانش و تجربیات جبهه و جنگش در دانشگاه افسری امام علی(ع) مشغول تدریس شد و سپس هیأتی را با عنوان «معارف جنگ» ایجاد کرد تا خاطرات رزمندگان را از مأموریت های میدانی و پژوهشی، مناطق عملیاتی و عوارض باقیمانده از جبهه های جنگ، ضبط و ثبت صوتی و تصویری کند تا در تهران تکمیل و مدون شوند.

محسن کاظمی در این مجال، در سال 1374، فرصت یافت تا به عنوان وقایع نگار سفرهای میدانی با این هیأت پیوند بخورد و در 9 سفرمیدانی، حوادث را به صورت لحظه به لحظه به ثبت برساند.

او علاوه بر این، با تیزبینی های خود تمام فعالیت ها، سخنرانی ها، گفتارها، خاطرات، روش های مدیریتی و حتی مناجات های شبانه شهید صیاد شیرازی را ثبت کرد تا بعدها اثری که عرضه می کند، بر محور شخصیت شهید شیرازی استوار باشد.

این یادداشت ها مربوط به مأموریت های میدانی و تحقیقاتی این گروه و با هدف ثبت دقیق برخی ‏از وقایع جنگ ایران و عراق است.

نویسنده به عنوان وقایع نگار در این سفرهای میدانی از کردستان تا خوزستان همراه این گروه بوده و علاوه بر ثبت‏ خاطرات همراهان شهید صیاد شیرازی و عده‏ ای از امرای ارتش ‏ایران است در مواردی نیز به ابعاد شخصیت تیمسار صیادشیرازی پرداخته است.

بازدید از جاده سنندج، قروه، روستای صلوات آباد، دهگلان، توضیحات تیمسار صیاد درباره عملیات محاصره پادگان سنندج، عملیات گردنه صلوات آباد و توضیحات دیگر سرداران، بازدید از اشنویه، بوکان، میاندوآب و سقز و توضیحات تیمسار صیاد درباره‏ پاکسازی این مناطق از دست ضد انقلاب، بازدید از مناطق عملیاتی ‏طریق ‏القدس، چگونگی طرح‏ ریزی‏ عملیات و شرح قرارگاه ها و تشکیل آنها از بخش های این کتابند. در سفردوم، گروه با اردوی دانشجویی دانشگاه امام علی (ع) همراه می‏شود و تیمسار صیاد توضیحاتی ارائه می‏دهد. بازدید از منطقه عملیاتی«فتح‏ المبین» و... موارد عمده نقل شده در این کتاب است.

علاوه بر این، کتاب بر اساس ترتیب سفرها تدوین و فهرست شده است:

مأموریت به کردستان، آذربایجان غربی، خوزستان، منطقه عملیاتی طریق القدس(1)، (2) و (3)، اردوی دانشجویی دانشگاه امام علی(ع)، منطقه عملیاتی فتح المبین و در نهایت، اردوی دانشجویی دانشگاه امام علی(ع).

فهرست

مقدمهمأموریت به کردستانمأموریت به آذربایجان غربیمأموریت به خوزستانمأموریت به منطقه عملیاتی طریق القدس(1)مأموریت به منطقه عملیاتی طریق القدس(2)مأموریت به منطقه عملیاتی طریق القدس (3)اردوی دانشجویی دانشگاه افسری امام علی (علیه السلام) (به منطقه عملیاتی طریق القدس)مأموریت به منطقه عملیاتی فتح المبیناردوی دانشجویی دانشگاه افسری امام علی (علیه السلام) (به منطقه عملیاتی فتح المبین)عکسهافهرست اشخاصفهرست اماکن

کتاب الکترونیکی

20,800 تومان

حجم : 14.3 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 172