× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

قصه های ببر

ناشر: سوره مهر

نویسنده: ,

گوینده: سرور رخشانی

صفحات کتاب : 64

دیویی : ‏‫‮دا‬‭ 300‏‫‬‭م282ق 1385

کتابشناسی ملی : م85-20760

شابک : 964-506-267-5

سال نشر : 1385

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب قصه های ببر

معرفی کتاب قصه های ببر

کتاب قصه های ببر نوشته لیلا مجومدار، نویسنده بنگالی است که با ترجمه محمدرضا سرشار منتشر شده است. کتاب «قصه های ببر»که در واقع اولین کتاب ترجمه ای سرشار از زبان انگلیسی برای مخاطبان سال های آخر دبستان و دوره راهنمایی تحصیلی است. این کتاب نخستین بار در سال 1367 منتشر شد و از همان آغاز مورد توجه مخاطبان و دست اندرکاران کتاب کودک و نوجوان قرار گرفت.

در سال 1386 نیز با اجرای «طرح تجمیع آثار» برخی نویسندگان از جمله محمدرضا سرشار توسط سوره مهر، « قصه های ببر» از سوی این انتشارات بازچاپ شد. کتاب قصه های ببر شامل یازده حکایت شیرین و اغلب طنزآمیز است. شخصیت محوری همه این حکایت ها یک یا چند ببر است که ماجراهای آن در ارتباط با زندگی مردم بومی منطقه بنگال غربی هند مطرح می شود.

این حکایت ها عبارتند از: «ماجرای یک گوساله»، «فایده دیگر نارگیل»، «تعقیب»، «یک داستان غم انگیز»، «میهمان صاحب سیاه»، «ساعت شماطه دار»، «ببر آدمخوار»، «در میان طبیعت وحشی»، «در تپه های لوشایی»، «ببری که برای شام آمد» و «حیوانات دست آموز خطرناک».

لیلا مجومدار روایتگر داستان هایی است که زندگی ببرها را آمیخته با انسان ها به تصویر می کشد و از زمانی می گوید که دختر کوچکی است و در روستایی در منطقه کوهستانی آسام زندگی می کند؛ روستای زیبایی که رود خروشان براهماپوترا در آن جریان دارد و در بیشه هایش درختان انبه، نارون، نارگیل گسترده شده و در جنگل آن نیز تمام انواع پرندگان و حیوانات وحشی از ببرها گرفته تا شغال ها، گرازهای وحشی، تمساح ها و سوسمارهای درختی زندگی می کنند. ببرها عادت دارند در اطراف ده پرسه بزنند.

ببرهای بزرگ راه راه و پلنگ های کوچک تر خال خال، گاوها و گوسفندها را می دزدند و بعضی وقت ها بچه ها و آدم بزرگ ها را می کشند. شب که می شود مردم توی خانه هایشان می مانند. درها و پنجر ها بسته و کلون پشت آن ها کشیده می شود اما در بیرون ببرها با غرور در کوچه های دم کرده از رطوبت ده قدم می زنند. فضای بکر داستان ها و نگاه شاعرانه مجمودار، « قصه های ببر» را خاص و خواندنی کرده است.

فهرست

مقدمهقصه های ببرماجرای یک گوسالهفایده دیگر نارگیلتعقیبیک داستان غم انگیزمیهمان صاحب سیاهساعت شماطه دارببر آدمخواردر میان طبیعت وحشیدر تپه های لوشاییببری که برای شام آمدحیوانات دست آموز خطرناک

برچسب ها

کتاب گویا

کتاب الکترونیکی

7,800 تومان

حجم : 4.4 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 64

کتاب صوتی

7,000 تومان

حجم : 96.2 مگا بایت

مدت زمان : 83 دقیقه