× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

عشق خامه ای

داستان بلند طنز

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 176

دیویی : 3‮فا‬8/62‭ش‌556ع‌ 1383

کتابشناسی ملی : ‭م‌83-40421

شابک : 964-471-977-8

سال نشر : 1383

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب عشق خامه ای

معرفی کتاب عشق خامه ای

کتاب عشق خامه ای را باید یکی از کارهای بسیار موفق و خواندنی شهرام شفیعی در حوزه ادبیات طنز نوجوانانه بدانیم. یک خانواده نسبتاً پرجمعیت تهرانی با هواپیما و سپس اتوبوس به شهر دیگری مهاجرت می کنند.

تفاوت جدی در پز اجتماعی افرادی که از هواپیما برای سفر استفاده می کنند و کسانی که با اتوبوس به سفر می روند، اولین تکیه گاه طنزپردازی نویسنده است. شفیعی در یک تحلیل فرامتنی به مخاطبش می گوید که آدم ها از هر طبقه اجتماعی که باشند، حتی اگر در مواقعی معاشرتی بسیار محترمانه داشته باشند، دست آخر رفتار واقعی خودشان را بروز خواهند داد و این همان چیزی است که در پدر خانواده مشاهده می کنیم.

نویسنده در خلال داستان بلند عشق خامه ای، دانسته هایش در حوزه های گوناگون علمی را نیز به خواننده منتقل می کند و پیداست که بر خلاف بسیاری از نویسندگان ادبیات نوجوان، مخاطب را دست کم نگرفته؛ چون نیک می داند که این مخاطب از جدیدترین ابزارهای علم آموزی و دانش ورزی بهره می برد و با نوجوان سال ها قبل تفاوت اساسی دارد.

اعضای خانواده مهاجر در شهر جدید وارد حوادث جالبی می شوند، اما سرانجام با محیط جدید خو می گیرند. پسرعموی بچه ها که عاشق شیما دختر خانواده شده، دست آخر از او چشم می پوشد و با دختر دیگری به نام برفابه ازدواج می کند.

فهرست

هواپیما جوجه ها پاچه گوسفند ومربا عمو دوره باسلوق پسرعمو پشه بند سیندرلا حق رأی دامن نخ نیمه شبقالیچهچمدان جادوییقراردادیک خیارشور کوچولودختری در دوردستدفتر خاطرات و عقاید شیماآدامس نیکول کیدمنهفت جفت کفش دوست داشتنیسمفونی الاغ سوارانچهارمترطناب و بیست سانت گردن«ق»

کتاب‌الکترونیکی

7,500 تومان

حجم : 11.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 176