× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری

مثالهای زیبای قرآن (جلد اول)

امثال القرآن

ناشر : امام علی ابن ابی طالب(ع)

نویسنده :

گردآورنده : ابوالقاسم علیان نژادی

مجموعه اثر : مثالهای زیبای قرآن

صفحات کتاب : 400

کنگره : ‏‫‬‭‬‭BP۸۴/۴‏‫‭‬‭/م۷م۲ ۱۳۷۸

دیویی : ‏‫‭‬‭۲۹۷/۱۵۴

کتابشناسی ملی : ‭م‌۷۸-۱۵۱۷۷

شابک : 964-6275-07-9

سال نشر : 1378

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب مثالهای زیبای قرآن (جلد اول)

موضوع تفسیر آیه‏ اللّه العظمی مکارم شیرازی، در ماه مبارک رمضان سال 1418 و 1419 ه ق «مثل‏ های قرآنی» بود که در عین سادگی، از جمله مهم‏ترین و پیچیده ‏ترین مفاهیم قرآنی محسوب می‏ شود.

با توجّه به تازگی موضوع و روانی بیان این مفسّر عالی قدر و غنای مطالب تفسیر، بر آن شدم تا به تنظیم مطالب معظّم له در این جلسات و تدوین آن بپردازم و با کسب اجازه از محضر آن بزرگوار به نشر آن بپردازم.

مجموعه حاضر که صورت تنظیم ‏شده و مدوّن فرموده‏ های معظّم له است، به شیفتگان معارف الهی و قرآنی تقدیم می‏ گردد.

یادآوری چند نکته را لازم می‏دانم:
1-شاید بعضی از خوانندگان عزیز تصوّر کنند که آیات «امثال القرآن» در تفسیر نمونه به اندازه کافی تفسیر شده است؛ امّا با مطالعه این کتاب روشن می‏ شود که استاد معظّم در این مباحث به حقایق تازه و نکات بدیعی دست یافته که این بحث قرآنی را بسیار آموزنده ‏تر و پربارتر ساخته است و هرگز تفسیر نمونه، با تمام مزایایش، ما را از این مباحث بی‏ نیاز نمی ‏کند.

2- استاد بزرگوار، آیه‏ اللّه العظمی مکارم شیرازی -زید عزّه-، نقل می‏ کردند: وقتی که به تألیف «تفسیر نمونه» اقدام کرده بودند، بعضی اعتراض می ‏کردند که با وجود تفسیر «مجمع البیان» ضرورتی به تفسیر جدید نیست؛ ولی گذشت زمان و ارائه کتابهای جدید تفسیر قرآن؛ مانند تفسیر شریف «المیزان» و «نمونه»، نشان داده است که مردم بیش از پیش به برداشت های تازه‏ای از کتاب وحی الهی محتاج اند.

به مصداق این فرموده پیامبر گرامی اسلام صلی ‏الله ‏علیه ‏و ‏آله که:«لا تَشْبَعُ مِنْهُ الْعُلَماءُ وَ لا یُخْلَقُ عَنْ کَثْرَةِ رَدٍّ وَ لا تُنْقَضی عَجائِبُهُ؛ علماء و دانشمندان هرگز از قرآن سیر نمی‏ شوند و قرآن هرگز بر اثر تکرار کهنه نمی‏گردد و مطالب تازه و نو آن تمام نمی‏شود». در هر عصر و زمانی مفسّران فرهیخته، موظّفند با بهره ‏گیری از علوم و اکتشافات جدید، بهره ‏های تازه‏ای از قرآن بگیرند، چنان که گفته ‏اند:«کمترک الاّول للآخر».

کتاب الکترونیکی

رایگان

حجم : 1.8 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 400