× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

زندان موصل

خاطرات اسیر آزادشده ایرانی علی‌اصغر رباط‌جزی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 644

کنگره : DSR1629‭‬ ‭/ر183آ3 1394

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 3962105

شابک : 978-600-03-0189-7‬‬

سال نشر : 1394

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب زندان موصل

معرفی کتاب زندان موصل

کتاب زندان موصل خاطرات علی اصغر رباط جزی، اسیر آزاده ای که 10 سال در اردوگاه های مختلف یک، دو، سه و چهار موصل بوده را در بردارد. جواد کامور بخشایش، نویسنده کتاب زندان موصل درباره این اثر گفت: علی اصغر رباط جزی شخصیت ویژه ای دارد. وی قبل از انقلاب اسلامی با راهنمایی «محمود ضیاء بشر حق» از گروه منصورون وارد مبارزات سیاسی شد و به زندان افتاد.

 پس از آزادی از زندان ساواک دوباره فعالیت های سیاسی را ادامه داد و اوایل سال 57 در حین مبارزات سیاسی مجروح شد.پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان فعال عقیدتی به فعالیت های مذهبی ادامه داد و با شروع جنگ تحمیلی در حالی که فقط سه ماه از ازدواجش گذشته بود، عازم میدان نبرد شد و در اولین اعزام در عملیات محرم به اسارت درآمد تا اینکه 26 مرداد 69 به میهن اسلامی بازگشت.

رباط جزی در اسارت نیز شخصیتی فرهنگی و معلمی دلسوز برای سایر اسرا بود و زیر شکنجه و عذاب بعثی ها نیز به مبارزات فرهنگی خود ادامه می داد. حواشی کتاب زندان موصل به نوعی دایرةالمعارف اسارت است و اطلاعات جامعی را از زندان، اردوگاه های موصل و شخصیت های دوران اسارت بیان می کند. به عبارت دیگر حواشی این اثر منبعی برای شناسایی تاریخ دوران اسارت محسوب می شود.

فهرست

مقدمه دروازه اول دروازه دوم دروازه سوم دروازه چهارم دروازه پنجم دروازه ششم دروازه هفتم دروازه هشتم نوری تازه پیوست ها اسناد و تصاویر کتابنامه الف) کتاب ها ب) نشریاتج) اسنادد)گفت وگوها ﻫ)منابع مجازینمایه

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

32,500 تومان

حجم : 20.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 644

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر