× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

مناسک جامع حج

مطابق با فتاوای حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)

ناشر : انتشارات امام علی ابن ابی طالب(ع)

گردآورنده : ابوالقاسم علیان نژادی

تعداد صفحات نسخه چاپی : 464

رده بندی کنگره : ‏‫‬‭‬‭BP۱۸۸/۸‭‏‫‭‬‭/م۷۵م۷۶ ۱۳۸۴

رده بندی دیویی : ۲۹۷/۳۵۷

شماره کتابشناسی ملی : 1044664

شابک : 978-964-8139-33-4

سال نشر : 1384

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب مناسک جامع حج

برخی از ویژگی های کتاب به شرح زیر است:
1 این کتاب نظرات فقهی حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی مدّ ظلّه را در مورد حج، که در کتابهای مختلف پراکنده بود، یکجا در خود جمع کرده است، و گزافه نیست اگر آن را یکی از جامعترین مناسک حج در زبان فارسی بدانیم.

2 با توجّه به این که در برخی از مسائل، نظریّات معظّم له تغییر کرده بود، این کتاب آخرین فتاوای معظّم له را در اختیار شما می گذارد.

3 با توجّه به این که کتابهای فقهی مربوط به حجّ معظّم له در زمانهای مختلف تألیف و منتشر شده بود، گاه ناهماهنگی های ظاهری در بین برخی از فتاوای ایشان به چشم می خورد، که در این کتاب اصلاح شده است.

4 کتاب هایی که به صورت متن و حاشیه عرضه می شود مشکلات خاصّی برای خوانندگان دارد. با درج حواشی مورد اشاره در متن، در این کتاب با مشکل مذکور رو به رو نخواهید شد.

5 در برخی از کتاب های مناسک به مسائل غیر مورد نیاز، یا تکراری برخورد می کنیم. آنها را حذف نموده، و مسائل جدید و مورد نیاز را جایگزین آن نمودیم.

6 ادبیّات حاکم بر همه مسائل در حدّ توان یکسان شده، و کتاب حاضر با ویرایش و پیرایش مناسبی در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

7 سعی شده است عنوان های فرعی بیشتری برای مسائل انتخاب شود، تا خوانندگان عزیز در زمان کمتری به مسأله مورد نظر دسترسی پیدا کنند.

8 برخی از مسائل را جابجا کرده، و در ابواب و فصول مناسب تر نهاده شده است.

9 مسائلی که مصداق خارجی نداشته، و در بسیاری از مناسک های قدیم وجود داشت، به طور کامل حذف شده است.

10 الفاظ و تعبیراتی که احیاناً نامناسب و دور از نزاکت قلم بوده، اصلاح شده است.

فهرست

پیشگفتار سیر تاریخی «مناسک جامع» مزایای این کتابمقدّمه اهمیّت حج در اسلام اسرار حجفصل اوّل: حَجّة الاسلامفصل دوّم: حجّ نیابتیفصل سوّم: حجّ مستحبّیفصل چهارم: حجّ نذریفصل پنجم: حجّ بذلیفصل ششم: اقسام حجفصل هفتم: حجّ تمتّعفصل هشتم: میقات های إحرامفصل نهم: اعمال عمره تمتّع 1ـ احرام 2ـ طواف 3ـ نماز طواف 4ـ سعی صفا و مروه 5ـ تقصیرفصل دهم: احکام پس از عمره و قبل از شروع حجفصل یازدهم: تبدیل حجّ تمتّع به اِفرادفصل دوازدهم: اعمال حجّ تمتّع 1ـ احرام بستن از مکّه 2ـ وقوف در عرفات 3ـ وقوف در مشعر الحرام 4ـ رمی جمره عقبه 5ـ قربانی 6ـ تقصیر 7 تا 11ـ واجبات پنج گانه مکّه (بعد از منی) 12ـ توقّف شبانه (بیتوته) در منی 13ـ رمی جمرات در روزهای یازدهم و دوازدهمفصل سیزدهم: احکام مصدود و محصورفصل چهاردهم: عمره مفردهفصل پانزدهم: مسائل متفرّقه حجفصل شانزدهم: آداب و مستحبّات حجّ و عمره

کتاب دیجیتال

رایگان

حجم : 1.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 241