× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری

جوامع الحکایات

و لوامع الرویات

ناشر : سوره مهر

گوینده : سحر بیرانوند

گردآورنده : مهری ماهوتی

صفحات کتاب : 282

دیویی : ‏‫‮دا‬808/83‪‏‫‭م193ج 1391

کتابشناسی ملی : 1923132

شابک : 978-964-506-905-4

سال نشر : 1391

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب جوامع الحکایات

قصه های جوامع الحکایات و لوامع الروایات، داستان ها و حکایت هایی کوتاه، آمیخته به طنز و بسیار ژرف نگرانه هستند و حکمت هایی از زندگی بشر در آن ها نهفته است.

با اینکه این اثر گران سنگ، قرن ها پیش قلمی شده، اما انتخاب های مهری ماهوتی از قصه های تمثیلی این کتاب ارزشمند، آن را برای مخاطب امروزی نیز قابل مطالعه می کند.

یکی دیگر از مزیت های داستان های انتخاب شده این کتاب، توجه به نیازهای فکری و انتقال تجربه به انسان های روزگار ماست. هر یک از ما بارها و بارها از زشتی و پلیدی تقلب شنیده ایم، اما بزرگ ترهای ما برای آنکه به ما بفهمانند که «غش در معامله» چقدر بد است، حکایت گله داری را تعریف می کردند که با اضافه کردن آب به شیر گوسفندانش، صاحب مال و منال زیادی شد و بر شمار گله اش افزود، اما روزی سیلی آمد و همه گوسفندان را با خود برد.

چوپان او گفت که تمام آبی را که در شیر کرده و به مردم فروخته، به یکباره سیلی شده و گوسفندان را برده است. این حکایت، یکی از 45 قصه کوتاه کتابی است که پیش روی شماست.

فخامت طنز کتاب جوامع الحکایات نیز در این بازنویسی، به خوبی حفظ شده است. از طرف دیگر، ماهوتی تلاش کرده تا از میان قصه های این اثر، برخی از آن ها که جنبه آئینی دارد و مخاطب را با پیامبران الهی آشنا می کند، برگزیند.

فهرست

یک فرشتهآن روز بارانیشاهزاده ی گداباربر مهربانروستایی ساده دلمحمود دُزدهزندگی همیشگیتلخ و شیرینچاه کن در چاهبه رسم پیامبرانعاقبت وزوز زیادیهر چه کنی، به خود کنیمهمان قانعهدیه ی گنجشکبابای مهربانآقاموشِ باهوشمار توانا و روباه داناامیر و عقربآهوی کوچک مادربرادر منمثل شکوفه ی بِهدزد راست گورودخانه ی امانت دارباغ بهشتنهال کوچکایلیاعقربخدای بیچارهنذر عجیببچّه شیرماهِ مکّهدعامأموریت مگسیاتّفاق عجیبوزیر عزیزدرس تازهبهترین بنده ی خداامانت دارخدمتکار شوخاستاد صبوردست های بخشندهمسافر کوچکاحمقشام بابرکتوفای به عهدمعرفی کتاب

کتاب الکترونیکی

15,000 تومان

حجم : 381.8 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 156

کتاب صوتی

8,000 تومان

حجم : 269.2 مگا بایت

مدت زمان : 234 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1