× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

دختر کوهستان

رمان

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

صفحات کتاب : 610

کنگره : PIR8022‭ /س975‭‬6‏‫‬‭د3 1394

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 3972894

شابک : 978-600-03-0192-7

سال نشر : 1394

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب دختر کوهستان

«دختر کوهستان» رمانی تاریخی به قلم سیدهاشم حسینی است که روایتگر روزهای جدایی قفقاز و داغستان از ایران است. کتاب دختر کوهستان در قالب داستانی به قیام مردم قفقاز و داغستان به رهبری شیخ شامل و انقلاب بلشکویکی و روزهای پس از جدایی از ایران می پردازد.

خانواده ای در کوهستان های منطقۀ قفقاز و داغستان زندگی می کنند. دختر خانواده به مادربزرگش علاقه زیادی دارد و بیشتر وقت خود را با او می گذارند. «دختر کوهستان» شامل روایت وقایع منطقه محل زندگی دختر داستان از زبان مادربزرگ است.

«آلدار تنها کسی بود که گله اش را به دره های کوچک تر و فرعی درهٔ آغاجلر هدایت می کرد. دره با شکاف های کور و عمیق، دیواره ها، گلوگاه ها، و صخره هایش متعلق به او بود. هیچ کس به اندازهٔ او دره را زیر پا نگذاشته و نمی شناخت و به زوایای ناپیدای آن آشنا نبود. هنگام شکار هم به ارتفاعاتی پا می نهاد، که درندگان کوهستان و قوچ ها و بزهای کوهی از رفتن به آنجا ابا داشتند. چشمه های آب سرد و گرم را کشف می کرد و به دوردست ترین نقاط، که گذر اهالی به آنجا نمی افتاد، قدم می گذاشت.»

سیدهاشم حسینی در این رمان به رخدادهای بعد از جدایی قفقاز از ایران که تاکنون کمتر بدان اشاره شده و مشکلات و ظلم هایی که از سوی ارتش تزاری و ارتش سرخ به مسلمانان این منطقه وارد شده می پردازد.

فهرست

فصل اولفصل دومفصل سومفصل چهارمفصل پنجمفصل ششم

کتاب الکترونیکی

11,500 تومان

حجم : 2.3 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 636