× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

کافه خنده

مجموعه نثر طنز

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

شابک : 978-964-506-984-9

سال نشر : 1389

شابک دیجیتال : 978-600-03-2310-3

صفحات کتاب : 198

کنگره : ‫PIR8201‭‬ ‭/ب5‫‬‮‭ک2 1389

دیویی : ‫‭8‮فا‬7/62

کتابشناسی ملی : 2019165

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب کافه خنده

این کتاب برگزیده جشنواره سراسری طنز مکتوب و برگزیده جشنواره طنز سراسری طنز تهران است.

نویسنده کتاب، علیرضا لبش، دامنه مطالعات وسیعی دارد. نویسنده در این مجموعه نظریات علمی، مانند نظریه نیوتن و مباحث فلسفی را در معرض رویکرد خود به طنز یعنی طنز اجتماعی در می آورد. وی همچنان به قصه های رایج در فرهنگ عامه نیز توجه دارد از باب مثال می توان به داستان «آدمی که بختش خوابیده» اشاره کرد.

«کافه خنده» یکی از کارهای خوش استقبال و پرفروش سوره ‏مهر در حوزه طنز است. علیرضا لبش که برخی او را یکی از پدیده های طنز در سال های اخیر می دانند مثل کارهای قبلی اش نگاهی به قصه ها و باورهای مردم و رخدادهای روزمره اجتماعی سیاسی دارد و تلاش می کند روایتی نوپردازانه از داستان هایی به مخاطبش ارائه دهد که نسبت به آن ذهنیت دارند و به عنوان دغدغه بخشی از مردم در جامعه درباره اش گفتگو می شود.

او در کافه خنده، پس از آنکه یادداشتی نسبتاً بلند و کاملاً جدی از محمدعلی علومی و مقدمه ای کوتاه و طنزآمیز از خود ارائه داده، با 73 داستان کوتاه طنز به سراغ مخاطبانش آمده است.

زبان استفاده شده در کافه خنده زبانی است نزدیک به عامیانه با اصطلاحاتی آشنا و ترکیب های روان که خوانش اثر را لذت بخش و برای طیف وسیعی از مخاطبان ساده می نماید.

نکته دیگر شخصیت هایی است که در داستان های این مجموعه خلق یا بازسازی شده اند. از آن جمله می توان به قصه آشنای «خونه مادربزرگه» که همه حیوانات را در خود جای داده بود، اشاره کرد.

در این زمینه نیز می توان قلم نویسنده را دارای توان کافی در این خلاقیت ها و بازآفرینی ها دانست. هرچند غالب داستان ها بسیار کوتاه اند، اما مخاطب به خوبی با شخصیت های اثر ارتباط برقرار می کند.

فهرست

مقدمهیک گفتگوی کاملاً ساختگی پیرزن نادان و مرحوم کلاغ اصغر آقا، نامزد انتخابات آدمی که بختش خوابیده بود یا نویسنده سوژه یابش را گم کرده استمرگِ مرگخاطرات حسن کچل خاطرات خاله سوسکه کافه طنزچگونه با ادب و با اخلاق باشیمدر مورد روزه هرچه می دانید بنویسیدنامه به ادیسوننامه به داروین داور و سماورچگونه کارمند نمونه شویدفیل در صفحه شطرنجشیر در کلیسابحران هویتشرط ازدواج تعبیرِ خوابکاپِ اخلاقترافیکاصلاحات جنگلیچرخة طبیعتچتر و چرتآخرین شوخی دلقکجنبشِ سکوتبابا آدمبیداری مسکنگاوآبادنتیجه گیریجنایتِ بزرگرنگپولکقهرمانِ آوازگالیلهزندگیطعم آخرموش و گربه صرفه جوییعدالتتناسخهمسایهسرماسیاستشرابکریسمس مبارکمحال

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

15,600 تومان

حجم : 358.4 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 118

آوا کتاب

15,000 تومان

حجم : 269.9 مگا بایت

مدت زمان : 201 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 72