× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

سینمای مقاومت

نظریه ها، سیاست ها، نقدها

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

صفحات کتاب : 346

کنگره : ‏‫PN1995/9‭‬ ‭/ج9‏‫‭‮الف‬5 1395

دیویی : ‏‫‬‭791/43658

کتابشناسی ملی : 4205091

شابک : 978-600-03-0449-2‬

سال نشر : 1395

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب سینمای مقاومت

نویسنده در این کتاب به مرور برخی مباحث نظری پیرامون مفهوم «سینمای مقاومت» و برخی مفاهیم مرتبط در عرصه مطالعات سینمایی پرداخته و اشاراتی نیز به اهمیت این مفهوم در وضعیت کنونی سینمای ایران داشته است.

در این کتاب برخی نویسندگان مقالات، مانند دکتر سید علی روحانی و وحید اله موسوی در مقالات جداگانه خود به ابعاد ناگفته و مسائل پیچیده «سینمای مقاومت» در کشورهایی مانند فرانسه و فلسطین پرداخته و نحوه بازنمایی مقاومت در فرم، روایت و محتوای این آثار را مورد تحلیل و بررسی قرار داده اند. مقاله ناصر مقدم نیز با رویکردی تطبیقی به بررسی ساز و کارهای اقتباس از ادبیات حماسی در سینمای انیمیشن آمریکا و ایران می پردازد و نتایج قابل تأملی ارائه می دهد.

تلاش دیگری که در مقالات این مجموعه مشاهده می شود، کاربست «نظریه های روایت» و «نظریه های ژانر» در سینمای مقاومت و سینمای دفاع مقدس است. آرین و آرش طاهری در مقاله «ساختار روایی در سینمای مقاومت: زبان، زیبایی شناسی و بلاغت»، و مریم السادات نقیبی و دکتر اصغر فهیمی فر در مقاله «بررسی مفاهیم نظریه ژانر در سینمای جنگ تحمیلی» چنین دغدغه هایی را دنبال کرده اند. برخی فیلم های مستند برگزیده جشنواره «عمار» نیز در این بخش تحلیل شده اند.

فهرست

فهرستپیش گفتار ناشرمقدمه1) درآمدی بر معنا و ضرورت مقاومت در سینمای امروز ایران و جهان2) بازنمایی مقاوت و ضد مقاومت در جنگ جهانی دوم در سینمای فرانسه3) زمان و مکان در سینمای ملی فلسطین: راهکارهای مقاومتی در برای صیهونیسم4) بررسی مقایسه ای ساز و کار کار اقتباس کارآمد5) ساختار روایی در سینمای مقاومت: زبان، زیباشناسی و بلاغت6) بررسی مفاهیم نظریه ژانر در سینمای جنگ تحمیلی7) بررسی روابط متقابل سینما و نیروهای مسلح8) تحلیل نشانه شناختی نقش زن در چهار فیلم دفاع مقدس

کتاب‌الکترونیکی

7,900 تومان

حجم : 2.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 342