× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری

از تهی سرشار

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

گوینده : مهدی نمینی مقدم

صفحات کتاب : 136

کنگره : PIR۸۰۲۲‭‬ ‭/د۲۷۵‬‬‮‏‫‬‭‮الف‬۴ ۱۳۹۳‬

دیویی : ۸‮فا‬۳/۶۲‬

کتابشناسی ملی : 2958592

شابک : 978-600-175-445-6

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب از تهی سرشار

گاهی نگاه کردن به زندگی بعضی آدم ها، مثل خواندن کتابی است که کلماتش معجزه می کنند، مثل پنجره ای که رو به باغ های امید باز می شود. «از تهی سرشار» قصه همین امید است. امیدی که از ورای نگاه کردن به زندگی شاعری پدید می آید که او نیز تخلص «امید» را انتخاب کرده بود.

در کتاب علی حدادی اصل، رها سکوت، قهرمان قصه، به دنبال موضوعی برای پایان نامه اش می گردد. اگرچه هم استادش و هم پدرش، هردو بر موضوع زندگی اخوان ثالث اتفاق نظر دارند، اما رها سال هاست که در تنهایی و خلوت خود و در درگیری های ذهنی اش با پدر، به جنگ نانوشته با شعر مدرن برخاسته و حافظ و مولانا می خواند. اگرچه عاقبت همه چیز دست به دست هم می دهند که او برود سراغ زندگی اخوان.

از اینجای داستان است که مرز رویا و واقعیت درهم می آمیزد؛ مثل پیرمردی که در کوچه های شبانه آواز چگور می خواند یا سگ ها و گرگ هایی که در خرابه اپرا اجرا می کنند. داستان به موازات زندگی رها و ارتباط او با پدرش و در نهایت بیماری و مرگ پدر، زندگی اخوان ثالث را نیز مرور می کند، اگرچه پرداختن به زندگی این شاعر معاصر، در قالب تحقیق ها و پژوهش های رها صورت می گیرد و روایتی داستانی ندارد. مثلاً او به سراغ شاعران و موسیقی دانان شناخته شده ای مثل مجید درخشانی و حافظ موسوی می رود که گفت وگویش با موسوی با همان سبک و سیاق مصاحبه در داستان آمده است.

کتاب صوتی

7,500 تومان

حجم : 203.3 مگا بایت

مدت زمان : 221 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1

کتاب الکترونیکی

3,300 تومان

حجم : 669.8 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 136