× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

آنچه اتفاق افتاد (جلد سوم)

نظامیان عراقی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مجموعه اثر : پاره هایی از آنچه اتفاق افتاد

صفحات کتاب : 72

کنگره : DSR1621‏‫‭/س4آ8 1390

دیویی : 955/08430922

کتابشناسی ملی : 1998231‬

شابک : 978-964-506-967-2

سال نشر : 1390

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب آنچه اتفاق افتاد (جلد سوم)

این کتاب به روایت مرتضی سرهنگی نگاشته شده است. موضوع آن خاطرات نظامیان عراقی در ایران، و جلد سوم از مجموعه سه جلدی پاره هایی از آنچه اتفاق افتاد است. نویسنده 30 خاطره کوتاه را که به نظرش جالب بوده از لابه لای 65 کتابی که از خاطرات عراقی ها در ایران ترجمه و منتشر شده دستچین کرده است و درباره هر کدام چند سطری توضیح می دهد.

هر ده خاطره در یک کتاب آورده شده که در مجموع، از خاطرات نظامیان عراقی سه جلد تدوین کرده است.

از ویژگی های کتاب این است که علاوه بر خاطره، ویژگی ها و مشخصات کامل صاحب خاطره نیز در زیر آن آورده شده است.

خاطره اول با عنوان «اسیر رمادی» از کتاب تپه های حاج عمران گرفته شده است. این خاطره درباره یک افسر عراقی است که علاقه عجیبی به یکی از اسرای ایرانی به نام مجیدی پیدا می کند و تاوان این رفاقت را هم می پردازد.

خاطره دوم با عنوان «سه گلوله» از سروان عراقی، فهمی الربیعی، است. سروان فهمی مجبور می شود برای حفظ موقعیت فرماندهی خود، دوستش را با سه گلوله بکشد و خاطره بدی در ذهنش ایجاد کند. گزیده متن وقتی چهره اش در هم رفت و تبسم بر لب هایش خشکید، فهمیدم که او از این فراق بیشتر از من غمگین است.

برای اینکه لااقل ساعتی دیگر هم با او هم کلام شده باشم، نگهبان را صدا زدم:«در را باز کن مجیدی بیاید بیرون!» نگهبان بعد از کمی این دست و آن دست کردن، بالاخره لب باز کرد و گفت: «قربان ببخشید، سرگرد از من خواسته این کار را برای شما انجام ندهم.»

فهرست

اشارهاسیر رُمادی؛ ستوان یحییسه گلوله؛ سروان فهمی الربیعیمنشی سرهنگ؛ سرهنگ دوم موفق اسعد الدجیلیزنان مهران؛ میخاییل رمضانپنج نفر؛ سروان ثامر حمود الخالصیکودک شیرخوار؛ سروان غانم احمد الربیعیپلُ؛ سرباز وظیفه ابراهیمطناب های رنگی؛ دکتر مجتبی الحسینیبرادرم؛ بی نامصورت شیطان؛ سرهنگ دوم ستاد سلام نوری الدلیمی

کتاب الکترونیکی

5,850 تومان

حجم : 3.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 72