× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

آنچه اتفاق افتاد (جلد اول)

نظامیان عراقی

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مجموعه اثر : پاره هایی از آنچه اتفاق افتاد

تعداد صفحات نسخه چاپی : 104

رده بندی کنگره : DSR1621‏‫‭/س4آ8 1390

رده بندی دیویی : 955/08430922

شماره کتابشناسی ملی : 1998231‬

شابک : 978-964-506-965-8

سال نشر : 1390

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب آنچه اتفاق افتاد (جلد اول)

این کتاب به روایت مرتضی سرهنگی نگاشته شده است. موضوع آن خاطرات نظامیان عراقی در ایران است و جلد اول آن از مجموعه سه جلدی پاره هایی از آنچه اتفاق افتاد است.

نویسنده 30 خاطره کوتاه را که به نظرش جالب بوده از لابه لای 65 کتابی که از خاطرات عراقی ها در ایران ترجمه و منتشر شده دستچین کرده است و درباره هر کدام چند سطری توضیح می دهد. هر ده خاطره در یک کتاب آورده شده است که در مجموع، از خاطرات نظامیان عراقی سه جلد تدوین کرده است.

از ویژگی های کتاب این است که علاوه بر خاطره، ویژگی ها و مشخصات کامل صاحب خاطره نیز در زیر آن آورده شده است.

خاطره اول درباره گروهبان دوم وظیفه عماد جبار زعلان الکنعانی است که خاطره بدی در ذهن دارد. شبی مجبور می شود به یک سرباز ایرانی شلیک و پیکر او را غرق در خون کند. بعد از چند شب که از دست نیروهای عراقی فرار می کند، به سمت نیروهای ایرانی پناه می آورد. با مهمان نوازی و مهربانی ایرانی ها مواجه می شود و تنها کلمه ای که برذهنش نقش می بندد متأسفم است.
خاطره دوم درباره سروان حمید حسین فلک، نویسنده کتاب عملیات عبور، است که خاطراتش را در آن کتاب به رشته تحریر درآورده است. ولی این کتاب سرنوشت واقعی یکی از دوستان او به نام فلاح ناصری است که در عملیات فاو به ایرانی ها می پیوندد، علیه عراق می جنگد و سرانجام کشته می شود.
هشت خاطره بعدی نیز برداشتی کوتاه از کتاب خاطرات نظامیان عراقی است.

گزیده متن:
سرهنگ خود به دفتر سازمان ملل می رود تا آن دختر را از دفتر سازمان ملل در بغداد تحویل بگیرد و به خانه سرهنگ تحویل دهد. سرهنگ ثامر می گوید:« وقتی دختر را از آنان تحویل گرفتم، چهره اش زرد بود. از رفتارش فهمیدم که چه بلایی به سرش آمده. در این حال به دختر گفتم: چرا از خانه ام فرار کردی؟
گفت: می خواهم نزد خانواده و کشورم بازگردم. من مشتی به سرش زدم.
او فریاد زد: کفش امام خمینی از شما شرافتمندانه تر است.»

فهرست

اشاره متأسفم؛ گروهبان دوم وظیفه عماد جبار زعلان الکنعانی سرنوشت واقعی؛ سروان حمید حسین فلکدختر اهوازی؛ سرهنگ صبار فلاح اللامیعلی رستمی؛ سروان احمد غانم الربیعیدریاچه مرگ؛ سرگرد حسین عبداللهدقایق سرنوشت ساز؛ سروان ثامرحمود الخالصیمدال و مرخصی؛ سرباز وظیفه ابراهیمآن سه نفر؛ سرگرد ستار ناصرتیرهای سبز؛ بینامایرانی یک پا؛ بینام

کتاب الکترونیکی

3,500 تومان

حجم : 2.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 104