× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

آشنایی با مبانی شبیه خوانی

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

تعداد صفحات نسخه چاپی : 298

رده بندی کنگره : ‏‫‬‭PIR4212‏‫‬‭/ف2آ5 1395

رده بندی دیویی : ‏‫‭8‮فا‬2/0512

شماره کتابشناسی ملی : 4314578

شابک : 978-600-03-0581-9

سال نشر : 1395

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب آشنایی با مبانی شبیه خوانی

تعزیه در لغت به مفهوم عزاداری است، اما اصطلاحاً به نوعی از نمایش گفته می شود که با استفاده از حرکت، موسیقی و آواز و صحنه آرایی به نمایش وقایع کربلا و حوادث قبل و بعد از آن می پردازد.

از آنجا که در طول حیات تعزیه، به مضامین و قصصی برخورد می کنیم که با مفهوم عزاداری و ذکر مصیبت اولیای دین فاصله دارد، لذا برخی از ادبا و فضلا عنوان شبیه خوانی را بدان اطلاق نمودند که با مفهوم نمایش و نمایش دادن سنخیت بیشتری دارد.

همچنین برخی از فضلا و علمای مذهبی با توجه به نمایشی بودن تعزیه و صحنه آرایی آن، اصطلاح تعبیه را نیز به کار بردند و به اصطلاح های شبیه و تشبینه افزودند.

فهرست

مقدمهبخش اول: تاریخچه تعزیهبخش دوم: انواع و اقسام تعزیهبخش سوم: قلمرو قصص و مضامین شبیه خوانیبخش چهارم: منابع ادبی و نمایشی شبیه نامه هابخش پنجم: ارزش ادبی اشعار تعزیهبخش ششم: فلسفه، عر فان و ا سطوره در تعزیهبخش هفتم: اشخاص و مخلوقات بازی در تعزیهبخش هشتم: اجراکنندگان تعزیهبخش نهم: قراردادهای اجرابخش دهم: شیوه گفتار در شبیه خوانیبخش یازدهم: مو سیقی در تعزیهبخش دوازدهم: تعزیه و تئاتر روایی کتابنامه

کتاب الکترونیکی

9,900 تومان

حجم : 4.9 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 296