× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

احکام عزاداری

مطابق با فتاوای حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله)

ناشر : امام علی ابن ابی طالب(ع)

نویسنده :

صفحات کتاب : 152

کنگره : BP183/9‏‫‭/م7‮الف‬3 1388

دیویی : 297/3422

کتابشناسی ملی : 2110995

شابک : 978-964-533-099-4

سال نشر : 1388

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب احکام عزاداری

مجموعه حاضر شامل: فلسفه عزاداری و احکام مربوط به آن، مطابق با فتاوای مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه العالی) می باشد.

هدف عزاداری، زنده نگه داشتن تاریخ امام حسین(علیه السلام)و هدف او، یعنی مبارزه با ظلم و ذلت است و باید عزاداری طوری باشد که همگان را به اهداف آن پیشوای بزرگ آشنا سازد، بدون شک عزاداری برای شهدا در زمان پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) وجود داشته است.

از جمله برای شهادت مظلومانه حضرت حمزه عموی شجاع و بزرگوار پیغمبر اکرم(صلی الله علیه وآله) رسول خدا دستور عزاداری بر او داد و روش عزاداری باید مطابق سنّت آن حضرت و امامان معصوم(علیهم السلام) و عرف عقلا باشد.

فهرست

مقدّمهفلسفه شهادت چرا امام حسین(علیه السلام) فراموش نمی شود؟چه کسی در قیام کربلا پیروز شد؟چراسوگواری می کنیم؟!احکام عزاداری فلسفه عزاداری مجالس و دسته جات عزاداری شبیه خوانی و مقتل خوانی اشعار، مدیحه و نوحه عزاداری بانوان ادعیه و زیارات خرافات در عزاداری اموال و هزینه های هیئت موقوفات و نذورات ایّام عزاداری مقاتل و وقایع تاریخیبیانیه ها خطاب به مدّاحان خطاب به عزاداراناشعار معظم له

کتاب دیجیتال

رایگان

حجم : 268.6 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 90