× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری

فوت و فن بازنگری و ویرایش رمان

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مترجم : شهرام اقبال زاده

مجموعه اثر : مجموعه کتابهای آموزش نویسندگی

صفحات کتاب : 570

کنگره : PN3365‏‫‬‭/ب8ف9 1396

دیویی : 808/3

کتابشناسی ملی : 4689537

شابک : 978-600-03-0527-7

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب فوت و فن بازنگری و ویرایش رمان

کتاب پیش رو هشتمین کتاب از کتاب های درباره نویسندگی و به ویژه درباره داستان نویسی است که در طول حدودا پنج سال در یک برنامه کاری، زیر نظر من یا به دست من، ترجمه شده است. این طرح با هدف ارائه متون آموزشی به داستان نویسان و راغب کردن مترجمان بیشتر برای روی آوردن به ترجمه در این رشته انجام شد.

اما اعتراف می کنم هنگامی که این طرح را شروع کردم تصویری از مشکلات پیچیده آن نداشتم: مشکلاتی که در این مقدمه برخی از آن ها را مطرح کرده ام تا شاید نوعی انتقال تجربه به آیندگان باشد.

به رغم همه مشکلات راه، خوشبختانه حاصل کار تا اینجا هشت کتاب آموزشی بوده است که تصور می کنم همه آن ها نه تنها حرف های تازه ای در زمینه آموزش نویسندگی به خصوص داستان نویسی در زبان فارسی دارند، که همگی با زبان ساده و همه فهم و روشن ترجمه شده اند ...

از کتاب:

ضربه نهایی

خوانندگان داستان می خواهند در انتهای داستان ضربه ای نهایی به آن ها وارد شود.پایان بندی بسیار مهم است. پایان عالی ممکن است کتابی ملال آور را نجات دهد. اگر داستانی عالی بخوانید که پیام آن شما را دلزده کند، کل تجربه شما از خواندن کتاب بر باد می رود.

در عین حال، ضربه نهایی استعاره ای است از نبرد نهایی یا انتخاب نهایی که قهرمان داستان شما با آن رو در روست.

فهرست

درباره نویسنده مقدمه پی شگفتار بخش 1: ویرایش داستان فصل اول: فلسفه ویرایش داستان خویش فصل دوم: شخصیت های داستان فصل سوم: طرح و ساختار فصل چهارم: زاویه دید فصل پنجم: صحنه پردازی فصل ششم: گفت وگو فصل هفتم: آغاز، میانه، پایان فصل هشتم: نشان دادن و گفتن فصل نهم: صدا و سبک فصل دهم: محل وقوع و توصیف فصل یازدهم: زمینه چینی فصل دوازدهم: درون مایه بخش 2: بازنویسی فصل سیزدهم: فلسفه بازنویسی فصل چهاردهم: پیش از بازنویسی فصل پانزدهم: اولین خواندن کامل فصل شانزدهم: فهرست نهایی موارد بازنویسی پاسخ تمرین ها واژه نامه انگلیسی فارسی واژه نامه فارسی انگلیسی نمایه

کتاب الکترونیکی

13,000 تومان

حجم : 2.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 560

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر