× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

سید احمد خمینی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مجموعه اثر : شخصیت های مانا

صفحات کتاب : 176

کنگره : DSR1670‭‬ ‭/خ8‏‫‭ک2 1395

دیویی : 955/0842092

کتابشناسی ملی : 3505603

شابک : 978-600-175-741-9‬

سال نشر : 1395

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب سید احمد خمینی

مجموعه «شخصیت های مانا» که به همت دفتر ادبیات انقلاب اسلامی حوزه تولید شده است، با هدف ارائه الگوهای موفق، به زندگی شخصیت های نیک نامی می پردازد که در عرصه های دانش، فرهنگ، سیاست و اجتماع در ایران معاصر زیسته و درگذشته اند.

در نگارش هر یک از این آثار، ابتدا پرونده های موجود در بایگانی فرهنگ ناموران معاصر ایران در اختیار نویسندگانی قرار گرفت که پیشینه ای در زندگی نامه نویسی داشته اند.

این مجموعه که برای عموم مردم مخاطبان به ویژه جوانان و دانشگاهیان تهیه شده، برآیند احساس ضرورتی است که در پهنه ارائه آثار دقیق و مستند از زندگی افراد تاثیرگذار پدید آمده است.

در این کتاب به زندگی سیداحمد خمینی از زمان تولد تا فوت در پنج فصل پرداخته می شود. کتاب از پیشینه خانوادگی و تولد سیداحمد خمینی آغاز می شود و همچنین نقش ایشان در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و سال های تثبیت نظام جمهوری اسلامی و در نهایت سال های پایانی عمر ایشان پس از رحلت امام خمینی (ره) و تاسیس و مدیریت موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی (ره) و احداث، تکمیل و اداره حرم مطهر رهبر کبیر انقلاب اسلامی در این کتاب آمده است.

در بخش پایانی کتاب زندگی نامه سیداحمد خمینی به چگونگی فوت ایشان و شایعاتی که در آن زمان درباره اش گفته می شد پرداخته شده است. برای نگارش این اثر از مجموع آن چیزی که درباره سیداحمد خمینی در آثار مکتوب، مصاحبه ها و فیلم ها وجود داشت استفاده شده است و اثری مستند از زندگی این شخصیت برجسته انقلاب اسلامی خلق شده است.

فهرست

یادداشت مجموعهسال شمارمقدمهمعرفی، نقد و بررسی منابعفصل اول: از تولد تا تحصیل علوم دینیتولد و خانداندوران کودکی و نوجوانی و تحصیلاتسیداحمد و ورزش فوتبالتحصیل علوم دینیازدواجفصل دوم: همراهی با پدر در دوران مبارزهآشنایی با فضای مبارزاتیورود به عرصه مبارزه سفر اول به نجفسفر دوم به عراقدستگیری و زندانآزادی و تداوم مبارزاتسفر دوباره به عراقفعالیت در نشر و پخش اعلامیهدیدار با روحانیون تبعیدیسفر به عراق و عربستانفوت سید مصطفی و سنگین شدن مسئولیتهای سیداحمدسفر به فرانسه در کنار امامورود به پاریس و استقرار در نوفل لوشاتوبازگشت به ایران همراه امامفصل سوم:با امام، از پیروزی انقلاب تا رحلت ایشانسفر به قم در کنار اماممدیریت دفتر و بیت امامتدابیر سیداحمد در حفظ امنیت و سلامت جان امامتلاش برای احداثب یمارستان شماره دو بقیة الله (قلب جماران)نقش سیداحمد درحل بحران دستگیری فرزندان آیت الله طالقانینقش سیداحمد در جریان تسخیر سفارت امریکانقش سیداحمد در حل بحران حزب خلق مسلمانسیداحمد و ابوالحسن بنی صدرسیداحمد و جریان انتخاب جانشین و قائم مقام رهبریفصل چهارم: سال های پس از امامرحلت امام و نقش سیداحمد در انتخاب و حمایت رهبریتأکید سیداحمد خمینی بر حمایت از نظام اسلامی و تداومراه و آرمان های امامعزلت نشینیسکته قلبی و فوتمنابع و مآخذاسناد و تصاویر

کتاب الکترونیکی

11,700 تومان

حجم : 4.9 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 176

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر