× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

از عشقاباد تا عشق آباد (جلد دوم)

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مجموعه اثر : از عشقاباد تا عشق آباد

صفحات کتاب : 544

کنگره : PIR7962‭‬ ‭/ن83‏‫‭‮الف‬4 1394

دیویی : 8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 3999737

شابک : 978-600-03-0217-7

سال نشر : 1394

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب از عشقاباد تا عشق آباد (جلد دوم)

معرفی کتاب از عشقاباد تا عشق آباد (جلد دوم)

کتاب از عشقاباد تا عشق آباد (جلد دوم)، این رمان را بر اساس مستنداتی از یک اتفاق که در سال ۱۳۴۲ رخ داده، نوشته ام. 

در آن دوران فرزند کوچک دبیر اول حزب کمونیست ترکمنستان فعلی دچار سرطان خون می شود و پدربزرگ این کودک که در دوران جنگ جهانی دوم به همراه ارتش سرخ در مشهد حضور داشته و شاهد شفای بیماری در حرم امام رضا (ع) بوده است، تصمیم می گیرد او را برای شفا به بارگاه امام رضا(ع) بیاورد.

 البته پدر کودک به دلیل اعتقادات کمونیستی با این اقدام مخالفت می کند اما پدربزرگ به همراه یکی از دوستانش کودک را به طور مخفیانه وارد ایران می کنند. در مسیر حرکت آن ها به سوی مشهد، این کودک و پدربزرگ شناسایی و مجبور به ترک ایران می شوند.

نویسنده گفته است: استواری که در اوایل دهه ۴۰ شمسی رئیس پاسگاه مرزی باجگیران بود، این داستان را برای یکی از دوستانم تعریف کرده بود و من هم بر اساس شنیده هایم از این واقعه و با اضافه کردن حواشی دیگر به این رویداد، اثری داستانی و مستند را خلق کردم.

 کتاب از عشقاباد تا عشق آباد (جلد دوم) به موضوعاتی چون زیارت، شفا، مسائل سیاسی و حضور متفقین در ایران می پردازد. همچنین در پیرنگ این داستان به وقایع بعد از ۱۵ خرداد، ساواک و مبارزان انقلاب اسلامی اشاره شده است. 

در واقع کتاب از عشقاباد تا عشق آباد (جلد دوم) در مقاطع زمانی متفاوت سپری می شود. گفتنی است عشقاباد یا اشک آباد پایتخت کشور ترکمنستان است که در عنوان رمان به آن اشاره شده است.

کتاب الکترونیکی

30,000 تومان

حجم : 2.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 544