× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

اردوگاه اطفال

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 328

کنگره : ‏‫DSR1629‭‬‭ /ی86آ3 1397

دیویی : ‏‫955/08430922‬

کتابشناسی ملی : 5133846

شابک : 09786000322281

سال نشر : 1397

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب اردوگاه اطفال

معرفی کتاب اردوگاه اطفال

کتاب اردوگاه اطفال اثر احمد یوسف زاده توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است. این اثر روایت دیگری از رنج‌ها و دردهای اسرای هشت سال دفاع مقدس در زندان‌ها و اردوگاه‌های عراق است؛ اما بسیار دردناک‌تر از روایاتی که تابه‌حال شنیده‌اید.

یوسف‌زاده در کتاب اردوگاه اطفال به سراغ اسرای زیر بیست سال رفته‌ است. اسرایی که در فاصله سال‌های ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۴ در اردوگاه‌های رمادی یک و دو معروف به «اردوگاه اطفال» بوده‌اند. او در نگارش این کتاب علاوه بر مشاهدات شخصی، ساعت‌ها با آزادگان این اردوگاه‌ها مصاحبه کرده‌ است.

هرچند خودش اعتراف می‌کند که هنوز ناگفته‌های زیادی از آن اردوگاه‌ها مانده است که نتوانسته روایت کند: «با این کتاب، تا کنون سه سال از هشت سال اسارت من و همراهانم روایت شده است. می‌ماند پنج سال آخر که در اردوگاه موصل دو گذشته و در یک کتاب جداگانه، اگر خدا بخواهد و عمری باقی باشد شرحش را خواهم نوشت.» کتاب اردوگاه اطفال ادامه کتاب آن بیست و سه نفر است.

گزیده کتاب اردوگاه اطفال

امروز حمید عراقی گفت فردا می خواهیم وسط اردوگاه یک پرچم نصب کنیم. با خودم گفتم لابد از فردا باید به اینا جواب بدیم کی پرچم عراق رو پایین کشیده، کی به پرچم عراق بی احترامی کرده و مشکلاتی از این دست، اما در کمال تعجب حمید عراقی ادامه داد: از فردا یک پرچم جمهوری اسلامی ایران نصب می کنیم وسط اردوگاه!

فهمیدم حمید عصبانیه، داره زمینه چینی میکنه که حرف مهمی بزنه.

گفتم: سیدی حمید، چرا مگه چطور شده؟

حمید گفت: شما به هیچ قانونی احترام نمی ذارید.

می گیم نماز جماعت نخونید، می خونید.

می گیم با خبرنگارها مصاحبه بکنید، نمی کنید.

می گیم صلوات نفرستید، می فرستید.

می گیم بعد از سوت آمار سریع بیایید توی محوطه، نمی آیید.

خب یک دفعه پرچم جمهوری اسلامی رو هم نصب کنید وسط اردوگاه دیگه!

فهرست

فصل یک: رُمادی یک پرستو کجا می روی؟ صبحانه دوشاب سال نو عیددیدنی انارگُل کوچ اول شروع فصلی جدید از اسارت خالو هاشم قاطع سه دوستان جدید یک برنامه تبلیغاتی سنگین اولین جدایی مهمان جدید دیدار با یک اسیر کوچولو پرنده های کاغذی بهترین سوغاتی قیصرو عملیات سوختگیری صلوات ممنوع پیشانی مجید جواد فقیر! حوض ماهی شاه علی یک سوغاتی خوب پذیرش اولین مسئولیت روزهای دانش آموزی در جیرفت حسن هارونی و باغ خربزه پذیرایی ویژه قفسی برای سارها یک بار دیگر ملاصالح مار یک مهدی دیگر رمضان1362انحراف یک موجود عجیب و غریب لحظه هایی پر از آرامش نینواز یک برنامه فرهنگی زمستان کدو بوی آزادی فصل دو: رُمادی دو بهار 63، شروعی دیگر روزهای سخت میان دو قفس رحیم بچه ده ایجی خانم لوچیا آموزش نظامی! یک تصمیم قاطع! امیر را آوردند ابوالفضل کوچکی کنار علقمه در آستانه شکست والیبال اتو را بیاور یا الله هجویات حسن هارونی و پیراهن رحیم تابستان 1363 آن اتفاق شیرین مدرسه پاییز سوم اتفاقی با سر و صدای فراوان ماجرا از کجا آب می خورد غصه هایم را نوشتم جام ملت های آسیا آسایشگاه سه هر روز یک خاکریز از دست می دادیم ارشدهای مظلوم آغاز مبارزه روز تاریخی چیزی شبیه معجزه اسناد و عکس ها

برچسب ها

کتابرسان

کتاب الکترونیکی

22,750 تومان

حجم : 3.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 326