× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

ساختار نمایشی قصه های قرآن

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

تعداد صفحات نسخه چاپی : 470

رده بندی کنگره : BP۸۸/۹‏‫‬‭/ف۴س۲ ۱۳۹۶

رده بندی دیویی : 297/156

شماره کتابشناسی ملی : 4696703

شابک : 978-600-03-0720-2

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب ساختار نمایشی قصه های قرآن

مطالعه تحلیلی جنبه های دراماتیک در قصه های قرآن امکانی را به وجود می آورد تا بتوان از قابلیت های گسترده ای که به لحاظ ایدئولوژی، فرهنگ، اخلاق، انسان سازی، پند و موعظه، و بایدها و نبایدهای خلقت در حوزه قرآن وجود دارد به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و در قالب یک اثر هنری درامی جاودانه ساخت و نمایشنامه ای مرتبط با آیات قرآن طراحی و به مخاطب عرضه کرد.

از کتاب:
زیبایی های مکان در داستان حضرت سلیمان (ع) بر اساس سوره مبارکه نمل

نویسندگان با بیان اهمیت مکان به منزله یکی از عناصر پویا و فعالی که در بستر داستان شکل می گیرد، به بررسی زیبایی های مکان در داستان حضرت سلیمان پرداخته اند. از دیدگاه نویسندگان ، عنشر مکان بر رفتار شخصیت ها تاصیر می گذارد. تعریف، اهمیت، اجزا و وظایف صحنه در مقاله تعریف شده و در مورد هریک با ذکر مثال هایی انطباق آن با داستان سلیمان (ع)بیان شده است ؛ مثل سرزمین مورچگان، سرزمین سبا و کاخ بلورین.

در مورد ویژگی های عمومی صحنه های داستان سلیمان (ع) نویسندگان با اشاره به پیوندهای زمانی و مکانی، پویایی و متحرک بودن، هماهنگی و تناسب، و چشمگیر بودن، با ذکر مثال هایی به بررسی این مفاهیم در قصه سلیمان (ع) می پردازند.

ارتباط فضا، مکان، و صحنه پردازی در قصه سلیمان (ع) به گونه ای است که می توان این عناصر را از مهمترین ویژگی های این قصه قرآنی قلمداد کرد؛ عناصری که تاثیری بسزا در شخصیت پردازی و روند داستان دارند.

فهرست

پیشگفتارمقدمهفصل اول: پیشینهمقدمهفصل دوم: مباحث و مفاهیم نظریفصل سوم: تحلیل و برر سی قصه های قرآنیفصل چهارم: نتایج تحقیقنتیجه گیریاعلاممنابع و مآخذ

کتاب الکترونیکی

9,900 تومان

حجم : 2.8 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 470