× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

زمستان و چله ها

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مجموعه اثر : روزهای انقلاب

تعداد صفحات نسخه چاپی : 112

رده بندی کنگره : PIR8098 ‭/ل9585‏‫‬‮‭ز8 1393

رده بندی دیویی : [ج]8‮فا‬3/62

شماره کتابشناسی ملی : 3704683

شابک : 978-600-175-841-6

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب زمستان و چله ها

زمستان و چله ها جلد دهم مجموعه روزهای انقلاب است که در روایتی داستانی از مقاله روزنامه ی اطلاعات و توهین به امام و عکس العمل مردم در برابر مقاله 17 دی 1356 برای نوجوانان سخن می گوید.

گزیده کتاب:
می دانستم که آن مقاله با امضای مستعار ((احمد رشیدی مطلق)) در روزنامه ی اطلاعات به چاپ رسیده است. همچنین می دانستم که نویسنده ی ناشناس، از بی حجابی دفاع کرده و حجاب را کهنه پرستی و ارتجاع معرفی کرده است. به امام خمینی هم توهین کرده و قیام پانزده خرداد 1342 را توطئه ی استعمار سرخ و سیاه معرفی کرده است.

نوشتم: با چاپ این مطالب توهین مطالب توهین آمیز، اولین واکنش ها در شهر قم آغاز شد. مدرسین حوزه ی علمیه ی قم، درس های حوزه را در روز هجده دی تعطیل اعلام کردند و در این روز، طلاب جمع شدند، تظاهرات کردند و به خانه ی مراجع رفتند. گروهی از علما و مراجع قم نیز برای آن ها سخنرانی کردند و گفتند باید از آیت الله خمینی حمایت کنیم و توهین به او را هم محکوم کنیم.

پدر بزرگ در باره این قیام می گفت:((بازاری ها قم هم وقتی حرکت حوزه ی علمیه را دیدند، مغازه های خود را در روز بعد یعنی نوزده دی تعطیل کردند. ماجرا اوج گرفت و نیروهای کمکی ساواک و شهربانی هم از تهران به قم آمدند و در اطراف مدارس علمیه مستقر شدند.))

کتاب دیجیتال

5,000 تومان

حجم : 1.3 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 112