× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

شیوه همسری

درخانواده نمونه

ناشر: امام علی ابن ابی طالب(ع)

نویسنده:

کنگره : BP258/5‏‫‬‭‭/م‌7ش‌9 1381

دیویی : 297/725

کتابشناسی ملی : م‌82-6465

شابک : 964-6275-25-7

سال نشر : 1381

صفحات کتاب : 88

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب شیوه همسری

امروز مسأله تشکیل خانواده و ازدواج جوانان به صورت یکی از پیچیده ترین مسائل حادّ اجتماعی درآمده است، و کمتر خانواده ای است که دارای دختر و پسر جوانی باشد و از این موضوع ناله نکند و رنج نبرد.
انبوهی از مشکلات طاقتفرسا این مسأله مهم و در عین حال ساده زندگی را در کام خود فرو برده، و به صورت هیولائی وحشتناک درآورده است.
دختران زیادی در خانه ها مانده و در انتظار ازدواجند، و درحالی که هیچ مشکل اصولی ندارند، خود را در برابر انبوهی از مشکلات جانکاه و در برابر موانع غیرقابل عبوری مشاهده می کنند.
از آن سو نیز پسران زیادی سنین شاداب جوانی را پشت سر گذارده، و هنوز در خم یک کوچه، در آرزوی تشکیل خانواده اند،
ولی آداب و رسوم زشت اجتماعی، و پیرایه های غلطی که به این امر حیاتی بسته اند آنها را از رسیدن به مقصود باز می دارد.
و عجب اینکه این مسأله در خانواده های مرفّه و فقیر هر دو از امور پیچیده است! چرا که هرکدام کوهی از توقّعهای غلط را بر دوش دارند، و زیر آوار سنگینی از آداب و رسوم موهوم دست و پا می زنند.

فهرست

یک مشکل بزرگارزشهای اسلامی در امر ازدواجویژگیهای خانواده نمونهبخش اول : خواستگاری عجیب نخستین گام عقدی که در آسمانها بسته شد! دسته های گل بهشتی! هاله حیا !بخش دوم : مهریّه غوغای مهریّه مهر «بانوی اسلام» بخش سوم : جهیزیّه مسئله بغرنج جهیزیّه جهیزیّه دختر گرامی پیامبر صلی الله علیه و آلهبخش چهارم : خطبه عقد مراسم خطبه عقدبخش پنجم : جشن عروسی مراسم عروسی سرود شادی ! بزم شادی کرّوبیان، و نثار عروس!

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

رایگان

حجم : 194.9 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 67