× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

شیوه همسری

درخانواده نمونه

ناشر : انتشارات امام علی ابن ابی طالب(ع)

نویسنده :

تعداد صفحات نسخه چاپی : 88

رده بندی کنگره : BP258/5‏‫‬‭‭/م‌7ش‌9 1381

رده بندی دیویی : 297/725

شماره کتابشناسی ملی : م‌82-6465

شابک : 964-6275-25-7

سال نشر : 1381

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید و iOS) قابل استفاده است.

معرفی کتاب شیوه همسری

امروز مسأله تشکیل خانواده و ازدواج جوانان به صورت یکی از پیچیده ترین مسائل حادّ اجتماعی درآمده است، و کمتر خانواده ای است که دارای دختر و پسر جوانی باشد و از این موضوع ناله نکند و رنج نبرد.
انبوهی از مشکلات طاقتفرسا این مسأله مهم و در عین حال ساده زندگی را در کام خود فرو برده، و به صورت هیولائی وحشتناک درآورده است.
دختران زیادی در خانه ها مانده و در انتظار ازدواجند، و درحالی که هیچ مشکل اصولی ندارند، خود را در برابر انبوهی از مشکلات جانکاه و در برابر موانع غیرقابل عبوری مشاهده می کنند.
از آن سو نیز پسران زیادی سنین شاداب جوانی را پشت سر گذارده، و هنوز در خم یک کوچه، در آرزوی تشکیل خانواده اند،
ولی آداب و رسوم زشت اجتماعی، و پیرایه های غلطی که به این امر حیاتی بسته اند آنها را از رسیدن به مقصود باز می دارد.
و عجب اینکه این مسأله در خانواده های مرفّه و فقیر هر دو از امور پیچیده است! چرا که هرکدام کوهی از توقّعهای غلط را بر دوش دارند، و زیر آوار سنگینی از آداب و رسوم موهوم دست و پا می زنند.

فهرست

یک مشکل بزرگارزشهای اسلامی در امر ازدواجویژگیهای خانواده نمونهبخش اول : خواستگاری عجیب نخستین گام عقدی که در آسمانها بسته شد! دسته های گل بهشتی! هاله حیا !بخش دوم : مهریّه غوغای مهریّه مهر «بانوی اسلام» بخش سوم : جهیزیّه مسئله بغرنج جهیزیّه جهیزیّه دختر گرامی پیامبر صلی الله علیه و آلهبخش چهارم : خطبه عقد مراسم خطبه عقدبخش پنجم : جشن عروسی مراسم عروسی سرود شادی ! بزم شادی کرّوبیان، و نثار عروس!

کتاب دیجیتال (قالب باز)

رایگان

حجم : 194.9 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 67