× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

راه غلبه بر نگرانیها و نا امیدیها

ناشر: امام علی ابن ابی طالب(ع)

نویسنده:

صفحات کتاب : 223

کنگره : BF575‭‬ /‭‬‭ن8‏‫‬‭‮الف‬8 1393

دیویی : 158/1

کتابشناسی ملی : 3495349

شابک : 978-964-6275-49-2

سال نشر : 1393

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب راه غلبه بر نگرانیها و نا امیدیها

نگرانی را از مغز خود بیرون کنید!

هرگز آن شبی را فراموش نمی کنم که یکی از شاگردانم برای رفقایش داستان فائق آمدن بر نگرانی هایش را شرح می داد. او دوبار گرفتار مصیبت شده بود. بار اول دختر پنج ساله اش را که خیلی مورد علاقه اش بود و بار دوم دو ماه بعد دختر کوچکی که خداوند به او عطا کرده بود، در روز پنجم تولدش از دست داد.

می گفت: «خواب و آرام از من سلب شده بود غذا از گلویم پایین نمی رفت، از اعتماد به نفس در من اثری نبود، به چند پزشک متخصص رجوع کردم یکی چند قرص خواب آور را تجویز کرد و دیگری مسافرت، به هر دو عمل کردم ولی اثری نداشت، گویا بدنم را میان دو صفحه فولادی منگنه ای قرار داده بودند و هر لحظه آن ها را به هم نزدیک تر می کردند. در صورتی می توانید وضع مرا درک کنید که خود گرفتار هیجانات روحی شده باشید.

یک پسر چهار ساله برایم باقی مانده بود که او مشکل مرا حل کرد، یک روز عصر که زانوی غم در بغل گرفته بودم پهلوی من آمد و از من خواست یک قایق چوبی درست کنم، من حوصله نداشتم ولی او با سماجت و لجاجت مرا به کار واداشت، سه ساعت طول کشید تا من قایق چوبی را درست کردم، در پایان کار دریافتم که فقط این سه ساعت، ساعت های آرامش من در این چند ماه اخیر بوده اند.

این کشف مرا از چنگال زورمند نگرانی و غصه نجات داد و پس از چند ماه برای اولین بار توانستم فکر کنم. این موقع بود که متوجه شدم موقعی که انسان به کاری مشغول است که به فکر و نقشه نیازمند می باشد نگرانی و تشویش به زحمت در او رخنه می کند، زیرا این قایق چوبی بود که فکر مرا متوجه خود ساخت و نگرانی و غصه را از مغزم بیرون راند.

فهرست

پیشگفتار بهترین راه پیکار با ناراحتی های روانی و نگرانیها موضوعاتی که انسان امروز از آن رنج می برد. رابطه آرامش و جهان بینی یک فرد ماتریالیست چنین می اندیشدطرز فکر دوم نتیجه نهایی بحثاول نگرانی با شما چه می کند؟ پیشه وری که نداند چطور به جنگ نگرانی رود جوانمرگ خواهد شد. افلاطون می گوید استراحت و تفریح دوم خلاصه این قسمتسوم راه مبارزه با نگرانی ها تجزیه و تحلیل اقدامچهارم سؤال اول ـ مشکل و معمای بغرنج شما چیست؟ سؤال دوم ـ علت و سبب اصلی این مشکل کدام است؟ سؤال سوم ـ راه حل ممکن از چه قرار است؟ سؤال چهارم ـ به نظر شما کدام راه حل بهتر است؟ خلاصه ای از مطالب قسمت قبل و این قسمت دستور اول: دستور دوم دستور سوم دستور چهارمپنجم امروز را، دریاب تنها «امروز» را در اختیار داریم!ششم با این دستور نگرانی شما بر طرف می شود دستور دوم: هفتم چگونه عادت به نگرانی را ترک کنیم؟ نگرانی را دور بیفکنید نگرانی را از مغز خود بیرون کنید!هشتم اجازه ندهید نگرانی شما را نابود کندنهم قانون حد وسط یا «نسبت سنجی»دهم تحمل، تحمل!یازدهم برای روغن ریخته شیون مکنید آب را در هاون نکوبیددوازدهم راه دفع زیان هاسیزدهم انتقامجوئی ممنوع! در عفو لذتی است که در انتقام نیست چهاردهم بگذار قدرشناسی نکنندپانزدهم قدر آنچه داری بدانشانزدهم خودت باش نه دیگری بدان در دنیا شخصی چون تو وجود نداردهفدهم تنها امروزهیجدهم از این راه بر نگرانی پیروز شویدنوزدهم از یک گل بهار درست کنیدبیستم چرا از انتقاد ناراحت می شوید؟بیست و یکم با کمک به دیگران خود را از نگرانی نجات بخشیدبیست و دوم اشتباهاتی که تاکنون مرتکب شده امبیست وسوم 1-استراحت و خواب!بیست و چهارم 2- چگونه و چرا استراحت کنیم؟بیست و پنجم 3ـ با این چهار دستورخستگی و اضطراب به سراغ شما نمی آید عادت خوب شماره 1 نظم! کارها را به ترتیب اهمیتشان انجام دهید! عادت خوب شماره 3 : قاطعیت و تصمیم عادت خوب شماره 4 : واگذاری کارهابیست و ششم 4ـ هم رفع خستگی و هم حفظ جوانی و نشاطبیست و هفتم 5ـ راه برطرف ساختن ملالت و خستگی و عصبانیتبیست و هشتمبیست و نهم نگرانیها مالی خود را از این راه حل کنید بیشتر نگرانیها شما از...!سی ام بهترین راه، برای انتخاب شغلی که خوشبختی می آفریند...! یک تصمیم سرنوشت ساز! ما نگرانی را در هم شکستیمسی و یکم حوادث چاره ناپذیر را تحمل کنیم!سی و دوم چرا ناامید باشید؟! به قلم یک از نمایندگان مجلس سنای امریکاسی و سوم فرج بعد از شدتسی و چهارم سرچشمه بخش عمده نگرانی هاسی و پنجم امروز غصه فردا را مخورسی و ششم هرگز بیکار نمانیدسی و هفتم این چنین با نگرانی مبارزه کرد!سی و هشتم چگونه خوشبختی برای من آفریده شد؟سی و نهم یک کتاب مرا از خطر نجات داد

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

رایگان

حجم : 743.1 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 191