× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

تفسیر به رای و هرج و مرج ادبی

ناشر: امام علی ابن ابی طالب(ع)

نویسنده:

صفحات کتاب : 31

کنگره : BP۹۱‏‫‬‭/م۷ت۷ ۱۳۰۰ی

دیویی : ۲۹۷/۱۷۱‬

کتابشناسی ملی : ۱۲۶۲۵۹

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب تفسیر به رای و هرج و مرج ادبی

نام اسلام و قرآن همیشه با هم بوده و خواهد بود و همیشه مسلمانان را با قرآن، و قرآن را با مسلمانان می شناسند. دلیل این موضوع روشن است زیرا قرآن بزرگ ترین کتاب آسمانی و مهم ترین اعجاز پیامبر و روشن ترین معرف اسلام و عمیق ترین برنامه مسلمانان است.
قرآن قانون اساسی اسلام و تکیه گاه مسلمین در اصول و فروع می باشد.

قرآن زنده ترین سند برای شناسایی اسلام و محکم ترین مدرک برای درک مبانی فکری و عقیده ای و اصول اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و اخلاقی اسلام است.

قرآن کتابی است دست نخورده، که در طی چهارده قرن در هر عصر و زمان هزاران نفر حافظ و کاتب و مفسّر داشته، کتابی است که از آغاز اسلام تاکنون دوره سستی و فترتی در آن وجود نداشته، و در تاریخ آن هیچ گونه فاصله و بریدگی زمانی نبوده، از آغاز اسلام تا به امروز مسلمانان شب و روز آن را می خواندند، و دانشمندان روی آن بحث می کردند، و مفسّران، فقها و متکلمان درباره مسائل آن بررسی داشتند.

و به همین دلیل می گوییم دراز شدن دست تحریف به آیات و کلمات قرآن با توجه به موقعیّت و وضع خاص آن امکان پذیر نبوده، کتابی نبوده است که در گوشه ای گذارده شود و شخص مغرض یا بی خبری بیاید و آهسته دستی در آن برد، بلکه کتابی بوده است که همیشه در متن زندگی مسلمانان قرار داشته و بر فراز منابر و در مساجد و در نمازها و در خانه ها و در محافل علمی اسلامی و در کتب مختلف همواره تلاوت می شده و مورد بررسی بوده است.

فهرست

هدف از این سلسله انتشاراتتفسیر به رأی و هرج و مرج ادبیمنظور از تفسیر به رأی چیست؟نمونه هایی از تفسیر به رأی الف) تفسیر به رأی در میان صوفیه ب) تفسیر به رأی در میان کمونیسم زده ها ج) فرقه ضالهمبارزه با جمود در فهم مفاهیم آیات و روایات

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

رایگان

حجم : 141.4 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 25