× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

ناشر: سوره مهر

نویسنده: ,

گوینده: مهدی نمینی مقدم

صفحات کتاب : 196

کنگره : ‏‫PIR۸۳۶۱‭‬ ‭/ح۷۵۷۲۶‏‫‬‮‭ر۹ ۱۳۹۶

دیویی : ‏‫‭[ج]۸‮فا‬۳/۶۲

کتابشناسی ملی : ۴۹۰۶۴۹۱

شابک : 978-600-03-1731-7‬

سال نشر : 1396ف

شابک دیجیتال : 978-600-03-2727-9

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

معرفی کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده که در قالب رمان نوشته شده، داستان پسری به نام «الیاس» را برای گروه سنی نوجوان روایت می کند. کار جدید حسن بیگی داستانی روان و خوشخوان از اتفاقاتی است که در دوره ارباب رعیتی در ترکمن صحرا رخ می دهد. کتاب در 18 روایت نوشته شده و تلاش دارد تا در خلال داستان الیاس و خانواده اش، مفاهیم بزرگ تر و عمیق تری مانند عدالت خواهی را برای نسل امروز روایت کند.

نویسنده همچنین در خلال «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» با داستان دلدادگی «الیاس» به دختر خان، «صفورا» شروع می شود؛ عشقی که خیلی زود نفرت جایگزینش می شود و ماجراهای دیگری که پی در پی می آید.

کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده روایت نوجوانی است به نام الیاس از ترکمن صحرا که کودکی و نوجوانی من در آن رقم خورده است و آدم هایش تا کنون در داستان های من نقش زیادی داشته اند. روایت الیاس در این رمان روایت زمین است و خان و رعیت و صد البته ظلم و ستم با چاشنی عشقی ناخواسته در الیاس.

مفهوم برتری و نابرابری و ظلم و ستم و در یک کلام استکبار، مفهومی است که در ظرف مکان و زمان نمی گنجد و الیاس بهانه ای است تا نوجوان امروز ما با این مفاهیم آشنا شوند.

گزیده کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

«الیاس نمی‏ دانست گرفتار عشق نافرجامی شده است. فکر می‏ کرد او هم می‏ تواند مثل برادرش، یوسف که وقتی دل در گروِ نورجمال بست موضوع را به پدرش گفت و مجلس خواستگاری و بعد نامزدی و تاریخ ازدواج تعیین شد به همین راحتی با صفورا ازدواج کند و قال قضیه را بکند. فوقش تاریخ عروسی را می‏ گذاشتند برای چند سال دیگر که درسش تمام می‏ شد و می‏ رفت سر کار.

درست مثل برادرش، یوسف، که حالا بیست‏ و دو ساله بود و توی درمانگاهی در شهر کار می ‏کرد. و اگر نبود این فکرهای بچه‏ گانه، الیاس دق می‏ کرد. الیاس اما آن روزها دق نکرد تا شبِ عروسی برادرش، یوسف، که زمان و زمین زیرورو شد و جای عشق صفورا را نفرتی زودهنگام و بزرگ از هرچه خان و خان‏زاده بود پُر کرد ...».

فهرست

روایت اول: ماجرای الیاس،پسرمحمدجانروایت دوم: ماجرای عروسی یوسفروایت سوم: در عزای یوسفروایت چهارم: به دنبال عدالتروایت پنجم: راهی که بسته استروایت ششم: بازگشت نورجما لروایت هفتم: راه قانونیروایت هشتم: بشیرخان می تازدروایت نهم: تیمسار مزین و دوستان امریکاییروایت دهم: آتش درخرمنروایت یازدهم: در تهرا نروایت دوازدهم: سامان ساسانیروایت سیزدهم: راه مبارزهروایت چهاردهم: ماجرای آن شبروایت پانزدهم: در چنگال ساوا کروایت شانزدهم: ماجرای میدان ژالهروایت هفدهم: انقلاب در روستاروایت هجدهم: پایان ماجرا

کتاب الکترونیکی

9,750 تومان

حجم : 1.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 224

کتاب صوتی

19,000 تومان

حجم : 307.5 مگا بایت

مدت زمان : 336 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1